Rynek systemów wizyjnych - 26 mld dolarów w 2030 roku

Według Grand View Research, wartość globalnego rynku systemów wizyjnych zwiększy się z 13 mld dolarów w 2021 roku do 26 mld dolarów w 2030, co oznaczać będzie umiarkowany średni coroczny wzrost o prawie 8%. Napędzi go głównie rosnące znaczenie kontroli jakości i automatyzacji w przemyśle, a także popyt na roboty przemysłowe sterowane wizyjnie.

Posłuchaj
00:00

W 2021 roku największy, ponad 60-procentowy udział w tytułowym rynku miał segment sprzętowy (hardware), który prawdopodobnie utrzyma tę dominację. Najszybciej, o 8% rocznie, będzie się zwiększał popyt na kamery inteligentne. W segmencie oprogramowania najdynamiczniej będzie się rozwijało oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Największym odbiorcą systemów wizyjnych w zeszłym roku był przemysł samochodowy, zaś w przyszłości najszybciej popyt na nie będzie rósł w branży spożywczej i napojowej. Dotychczas ich głównym zastosowaniem była kontrola jakości, z ponad 50% udziałem w całym rynku. W kolejnych latach najszybciej, o prawie 9% rocznie, będzie się natomiast rozwijał segment identyfikacji.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Cyfrowe systemy wizyjne rewolucjonizują polski przemysł
Modułowe platformy obliczeniowe dla systemów wizyjnych 3D
Rynek kamer termowizyjnych - ponad 8 mld dolarów
Jak projektować systemy wizyjne i rozwiązywać pojawiające się problemy?
Systemy wizyjne i termowizja - niezłe wyniki pomimo pandemii

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów