Nippon Denkai otworzy w USA fabrykę folii miedzianej do akumulatorów

| Gospodarka Aktualności

Nippon Denkai zbuduje za 150 mln dolarów fabrykę w USA, w której będzie wytwarzana folia miedziana do akumulatorów EV. Budowa zakładu rozpocznie się we wrześniu, w Augusta w stanie Georgia. Próbki zaczną być wysyłane latem 2024 roku. Docelowa zdolność produkcyjna ma wynosić 9,5 tys. ton rocznie.

Nippon Denkai otworzy w USA fabrykę folii miedzianej do akumulatorów

Firma pierwotnie planowała przeznaczyć 19 mld jenów (137,7 mln dolarów) na rozbudowę istniejącego zakładu w Camden w Południowej Karolinie. Roczną wydajność tego zakładu oszacowano na 9 tys. ton. Jednak po rozważeniu kosztów i możliwości przyszłej rozbudowy zakładu wybrano Georgię jako lokalizację nowego obiektu. Roczna zdolność produkcyjna tego zakładu mogłaby zostać zwiększona nawet do 28,5 tys. ton.

Zmniejszenie grubości folii miedzianej stosowanej w bateriach litowo-jonowych pozwala zwiększyć wydajność energetyczną baterii, co przekłada się na większy zasięg samochodu elektrycznego. W związku z tym, że folie dostarczane przez Nippon Denkai charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością, udział firmy w rynku japońskim dla zastosowań motoryzacyjnych zbliżył się 60% w 2020 roku. Udział w Ameryce Północnej wynosił 40%.

źródło: Nikkei Asia