Zapraszamy na targi Energetab 2022
| Gospodarka AktualnościPandemia, wojna, krach energetyczny – tak, wszystko to szaleje po świecie, ale tu, za wielką górą (Szyndzielnią), sprawy idą własnym torem. W dniach 13-15 września, odbędzie się w Bielsku-Białej kolejna edycja jednej z najbardziej znanych i renomowanych imprez wystawienniczych w Polsce – Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich.
Mimo trwającej od kilku lat globalnej zawieruchy, Energetab rok w rok jest na posterunku. Okazuje się, że gdy zarezerwowano dla imprezy szczęśliwy termin, a nad całością czuwa zdeterminowana ekipa profesjonalistów, prawie wszystko jest możliwe. Bielskie targi szykują się więc do 35 edycji i wygląda na to, że po pandemicznym zwolnieniu obrotów, powoli próbują odbudować stan posiadania. Widać to już w zwiększeniu targowej infrastruktury, jak zwykle zlokalizowanej na terenie firmy ZIAD Bielsko-Biała SA. Do murowanej hali A i czterech pawilonów sprzed roku dołącza nowy namiot, choć jego oznaczenie (Z) akurat do najszczęśliwszych nie należy… Zapowiada się też udział ponad 350 polskich i zagranicznych wystawców, co może głowy nie urywa i nijak się ma do rekordów sprzed kilku lat (ponad 700 podmiotów w roku 2019), ale i tak stanowi postęp w stosunku do ubiegłego roku (ponad 270), a w dobie globalnych niepokojów oznacza wynik, który należy po prostu uszanować.
35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2022Termin: Godziny otwarcia ekspozycji: Miejsce: Organizator: Wstęp na targi jest bezpłatny, choć organizatorzy proszą o uprzednią rezerwację na stronie targów. Wokół terenu targowego ZIAD jest w sumie około 10 dużych parkingów. |
Energetab 2022 - paleta sprzętu
Zakres tematyczny targów zapowiada się bardzo szeroko, co również zwiastuje powrót imprezy do dawnej formy. Wystawcy związani z energetyką, ale także automatyką przemysłową, pokażą więc m.in. aparaty i systemy pomiarów, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych oraz urządzenia i materiały do ich budowy, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne i telekomunikacyjne stosowane w energetyce, innowacyjne technologie sieciowe. W dobie energetycznej zapaści spowodowanej głównie najazdem Rosji na Ukrainę, ale i naszymi krajowymi zaniedbaniami, nie od rzeczy będzie dokładnie przyjrzeć się ofercie paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii, jak również falowników i układów automatyki związanych z tymi technologiami. Oby przełożyło się to na masowe wykorzystanie później tego sprzętu w terenie, a przede wszystkim na odpowiednią legislację...
Kuźnia idei
Jak co roku na Energetabie będą też omawiane najnowsze rozwiązania oraz wykuwane nowe idee związane z energetyką. Posłuży temu cykl wydarzeń towarzyszących. W pierwszym dniu targów odbędzie się konferencja „Przemysłowe i wielkoskalowe magazyny energii”. Dzień później czeka nas druga część konferencji „Fotowoltaika dziś i jutro”, rozpoczętej zdalnie 25 i 26 maja.
Dla gości targów przyszykowano też trzy strefy – OZE, Elektromobilności oraz praktycznych pokazów innowacyjnych technologii sieciowych, w tym prac pod napięciem. Będzie w nich można obserwować tematyczne pokazy urządzeń i koncepcji w akcji, ale także podziałać osobiście, np. biorąc udział w próbnych jazdach aut elektrycznych.
Pulę atrakcji uzupełnią tradycyjne werdykty konkursowe, dotyczące wyróżniających się produktów prezentowanych na targach – na wręczenie czekają m.in. takie nagrody, jak Puchar Ministra Klimatu i Środowiska, Statuetka Prezydenta Bielska-Białej czy Medal PSE.
Miejsce spotkań
Zainteresowani? Lekko znudzeni, bo wszystko już było? Cóż, niepotrzebne prosimy skreślić i przyjeżdżać, odwiedzać, oglądać, wymieniać poglądy, nawiązywać kontakty biznesowe. Jedno jest pewne – jeśli dotrzecie Państwo do dolnej kondygnacji hali A, macie szansę trafić prosto do naszego stoiska A62, zarządzanego przez redakcje „APA – Automatyka, Podzespoły i Aplikacje”, „Elektronika” i „Elektroniki Praktycznej”. Będzie nam miło się spotkać. Zapraszamy!
wsk