Pierwszy konfigurowalny sterownik PNOZmulti firmy Pilz ma już 20 lat!

| Gospodarka Aktualności

20 lat temu na targach SPS w Norymberdze firma Pilz zaprezentowała światu automatyki swój pierwszy konfigurowalny sterownik bezpieczeństwa PNOZmulti classic. Dzięki temu świat zyskał wtedy możliwość tworzenia obwodów bezpiecznych za pomocą łatwego w użyciu narzędzia graficznego, bez znajomości języków programowania.

Pierwszy konfigurowalny sterownik PNOZmulti firmy Pilz ma już 20 lat!

Celem było wypełnienie luki pomiędzy klasycznymi przekaźnikami bezpieczeństwa wymagającymi zastosowania okablowywania, a swobodnie programowalnymi sterownikami bezpieczeństwa. 20 lat po wprowadzeniu na rynek sterownik PNOZmulti nadal jest używany we wszystkich sektorach przemysłu w setkach tysięcy aplikacji na całym świecie - jako zdecydowany lider rynku w dziedzinie konfigurowalnych sterowników bezpieczeństwa.

Jego narzędzie programowe PNOZmulti Configurator, odegrało ważną rolę w tym sukcesie. Wszystkie funkcje bezpieczeństwa sterownika mogą być tworzone za pomocą funkcji drag and drop.

Po sterowniku pierwszej generacji, w 2009 roku pojawiła się druga, "cieńsza" wersja PNOZmulti. Jednostka bazowa PNOZmulti Classic o szerokości 135 milimetrów została skompresowana do smukłych 45 milimetrów - z pełnym zakresem funkcji i dodatkowym wyświetlaczem.

Diagnostyka krótkich przestojów maszyn była i jest bardzo ważna dla użytkowników końcowych, tak samo jak możliwość połączenia z licznymi środowiskami automatyki i systemami komunikacyjnymi. Najnowsza samodzielna jednostka bazowa PNOZ m C0 ma zaledwie 22,5 milimetra szerokości i jest idealna dla małych maszyn, ponieważ dzięki ponad ośmiu bezpiecznym wejściom i czterem bezpiecznym wyjściom półprzewodnikowym pozwala na monitorowanie do czterech funkcji bezpieczeństwa w najwyższym stopniu zapewnienia bezpieczeństwa.