Prognoza dla rynku autonomicznych robotów mobilnych

Jak prognozuje Grand View Research wartość globalnego rynku autonomicznych robotów mobilnych zwiększy się z niecałych 3 mld dolarów w 2022 r. do prawie 10 mld dolarów w roku 2030, co oznaczać będzie rekordowy średni coroczny wzrost o blisko 16%. Urządzenia te są coraz popularniejsze dzięki licznym zaletom, przede wszystkim zmniejszaniu obciążenia osób kompletujących zamówienia i poprawie bezpieczeństwa przez eliminowanie wypadków z udziałem wózków widłowych.

Posłuchaj
00:00

Poza tym zwiększają wydajność operacji magazynowych i łatwo je wdrożyć, bez konieczności dużej ingerencji w istniejące warunki ich środowiska pracy.

Obecnie największy udział w tytułowym rynku ma segment sprzętowy, a w przyszłości najszybciej będzie się rozwijało oprogramowanie. Dotychczas największym sektorem pod względem zastosowania była kompletacja zamówień, w kolejnych latach szybko będzie się też jednak rozwijał rynek autonomicznych wózków widłowych do transportu cięższych ładunków.

Do tej pory autonomiczne roboty mobilne wyposażane były głównie w akumulatory ołowiowe, jednak w okresie objętym analizą najpopularniejsze w tym zastosowaniu będą akumulatory litowo-jonowe.

Dotychczas największym odbiorcą tytułowych urządzeń była Europa, w przyszłości szybko będą się też one upowszechniać w regionie Azji i Pacyfiku, dzięki dynamicznemu rozwojowi handlu elektronicznego.

Powiązane treści
Do 2035 roku na świecie będzie ponad 56 mln zautomatyzowanych pojazdów lekkich
Make or buy, czyli na zakupach robotów mobilnych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Siemens podsumowuje drugi kwartał 2025 roku
PLC, HMI, Oprogramowanie
zenon 15 zmienia integrację IT-OT w automatyce przemysłowej
Przemysł 4.0
Accenture kupuje Systemę
Aktualności
Omron na liście innowatorów
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów