Schneider Electric inwestuje w nową inteligentną fabrykę na Węgrzech

| Gospodarka Aktualności

Firma Schneider Electric, zapewniająca realizowanie cyfrowej transformacji w zakresie zarządzania energią i automatyką przemysłową, rozpoczęła budowę nowej inteligentnej fabryki w Dunavesce na Węgrzech. Inwestycja ma mieć wartość 40 mln euro. Nowy obiekt zajmie 25 tys. m² i będzie zatrudniać 500 osób. Ma być flagową fabryką europejską w obszarze technologii średniego napięcia.

Schneider Electric inwestuje w nową inteligentną fabrykę na Węgrzech

Będzie to 36. inteligentna fabryka w Europie i 22. w regionie prowadząca elastyczną produkcję na zamówienie według specyfikacji klienta. Wytwarzać będzie rozdzielnice pierwotne i wtórne, szafy i komponenty niskiego napięcia oraz najnowocześniejsze rozdzielnice średniego napięcia AirSeT niezawierające gazu SF6.

Od rozpoczęcia produkcji - spodziewanego w 2024 roku - fabryka ma charakteryzować się zerową emisją netto. Zasilanie zapewni energia geotermalna i fotowoltaiczna, a rozwiązania do zarządzania energią EcoStruxure firmy Schneider Electric zmaksymalizują efektywność energetyczną.

Nowa węgierska fabryka ma udostępniać 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych i 25 stacji ładowania rowerów elektrycznych Schneidera, a do wykorzystania w sanitariatach i do podlewania gromadzona będzie woda deszczowa. Oświetleniem i klimatyzacją m.in. w biurach, salach konferencyjnych i łazienkach sterować będą czujniki w celu zmniejszenia strat energii. Wejścia i miejsca dokowania pojazdów transportowych będą wyposażone w śluzy zapobiegające utracie ciepła.

źródło: Schneider Electric