Schneider i Rockwell dołączają do ISA, by wzmacniać cyberbezpieczeństwo produkcji
| Gospodarka BezpieczeństwoOrganizacja International Society of Automation (ISA) powołała sojusz w celu promowania gotowości i zwiększania świadomości w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego produkcji, a także obiektów i procesów infrastruktury krytycznej. Członkami założycielami Global Cybersecurity Alliance (GCA) są firmy Schneider Electric, Rockwell Automation, Honeywell, Johnson Controls, Claroty oraz Nozomi Networks.
By stawić czoła rosnącym zagrożeniom atakami cybernetycznymi, sojusz zgromadzi użytkowników końcowych, dostawców systemów automatyki i kontroli, dostawców infrastruktury IT, usługodawców, integratorów systemów i inne organizacje zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Do automatyzacji i kontroli systemów bezpieczeństwa cybernetycznego wykorzysta standardy ANSI/ISA 62443. By pomóc firmom w osiągnięciu jak najwyższego poziomu ochrony cybernetycznej GCA będzie dzielić się wiedzą i informacjami oraz opracowywać narzędzia najlepszych praktyk. Sojusz będzie na całym świecie ściśle współpracować z agencjami rządowymi, organami regulacyjnymi i innymi właściwymi organizacjami.
Global Cybersecurity Alliance poszukuje kolejnych członków. Roczne składki na finansowanie inicjatyw GCA będą szacowane w oparciu o przychody danej firmy i będą podlegały odliczeniu od podatku.
- Cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla transformacji cyfrowej, nie tylko dla ochrony informacji i własności intelektualnej, ale także dla ochrony zasobów fizycznych, środowiska i bezpieczeństwa pracowników. Rockwell Automation od początku uczestniczył w opracowywaniu standardów 62443 i nadal wspiera inicjatywy bezpieczeństwa cybernetycznego ISA. Zaangażowanie w Global Cybersecurity Alliance będzie kolejnym ważnym krokiem w naszych wysiłkach na rzecz pomocy klientom w identyfikacji i ograniczaniu ryzyka - mówił Blake Moret, CEO Rockwell Automation.
ISA opracowała standardy bezpieczeństwa cybernetycznego ANSI/ISA 62443, które zostały przyjęte przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (International Electrotechnical Commission ) jako IEC 62443 i zatwierdzone przez ONZ. Określają wymagania i procedury wdrażania elektronicznie bezpiecznych systemów automatyzacji i sterowania przemysłowego, a także praktyk bezpieczeństwa i ocen działania zabezpieczeń elektronicznych. Normy wypełniają lukę między technologią operacyjną a informacyjną.
Global Cybersecurity Alliance został zainicjowany po tym, jak Schneider Electric zwrócił się do ISA z prośbą o stworzenie globalnego, otwartego i ogólnoświatowego sojuszu kierowanego przez ISA, obejmującego wszystkich interesariuszy bezpieczeństwa cybernetycznego.
źródło: Drives & Controls