Rockwell Automation zrestrukturyzuje swoją działalność

| Gospodarka Aktualności

Rockwell przeprowadzi restrukturyzację, by uprościć funkcjonowanie i przyspieszyć wzrost zysków. Ogłaszając plany, w ramach prezentacji wyników spółki za trzeci kwartał - które ujawniły spadek sprzedaży o 16,3% w porównaniu z rokiem 2019 - prezes i CEO Blake Moret powiedział, że nowa struktura "lepiej dostosuje nas do zmieniających się potrzeb klientów".

Rockwell Automation zrestrukturyzuje swoją działalność

Od początku następnego roku podatkowego Rockwell będzie miał trzy segmenty operacyjne: Intelligent Devices, Software & Control oraz Lifecycle Services. - Te nowe segmenty uproszczą naszą strukturę związaną z podstawowymi ofertami, wykorzystają naszą wzmożoną koncentrację na branży i dodadzą talenty programistyczne, które odegrają większą rolę w naszej przyszłej wartości. To właściwy moment na wprowadzenie tych zmian, ponieważ wzmacniamy odporność naszego modelu biznesowego - wyjaśnił Blake Moret.

Dział Intelligent Devices będzie kierowany przez Frana Włodarczyka, obecnie starszego wiceprezesa ds. architektury i oprogramowania, i będzie obejmował napędy, ruch, bezpieczeństwo, czujniki, komponenty przemysłowe oraz produkty konfigurowane na zamówienie.

Jednostka Software & Control będzie tymczasowo prowadzona przez Chrisa Nardecchię, obecnie starszego wiceprezesa ds. technologii informatycznych i dyrektora ds. informacji (Chief Information Officer). Prowadzone jest zewnętrzne poszukiwanie kandydata na nowego starszego wiceprezesa. Działalność tej jednostki będzie obejmować oprogramowanie i sprzęt do sterowania i wizualizacji, oprogramowanie informacyjne oraz infrastrukturę sieciową i bezpieczeństwa.

Dział Lifecycle Services będzie kierowany przez Franka Kulaszewicza, obecnie starszego wiceprezesa Control Products & Solutions, i będzie obejmował konsulting, usługi profesjonalne, usługi powiązane i konserwacyjne, jak joint venture Sensia z firmą Schlumberger.

Obecnie Rockwell jest podzielony na dział Control Products & Solutions, ze sprzedażą w 2019 roku na poziomie 3,7 miliarda dolarów, oraz Architecture & Software ze sprzedażą na poziomie 3 miliardów dolarów. Oczekuje się, że nowa jednostka Intelligent Devices będzie odpowiadać za około połowę przyszłej sprzedaży (około 3,3 mld dolarów), przy czym sprzedaż Software & Control będzie wynosić 1,8 mld, a Lifecycle Services - 1,6 mld dolarów. Około dwie trzecie (67%) sprzedaży Rockwella w 2019 roku pochodziło z produktów, 22% z rozwiązań, a 11% z usług.

Odnosząc się do wyników za trzeci kwartał i do obecnego klimatu biznesowego, dyrektor Blake Moret stwierdził, że "warunki są nadal trudne, ale nasi pracownicy zareagowali wyjątkowo dobrze i nadal koncentrujemy się na zapewnieniu im bezpieczeństwa. Nasze zyski w tym kwartale były wyższe niż oczekiwano, głównie dzięki lepszej sprzedaży organicznej".

Sprzedaż w trzecim kwartale roku podatkowego 2020 wyniosła 1394 mln dolarów - o 16,3% mniej niż w roku 2019. Sprzedaż organiczna spadła o 17,6%, przeliczenie walut zmniejszyło sprzedaż o 1,9%, a przejęcia zwiększyły sprzedaż o 3,2%. Marża firmy Rockwell przed opodatkowaniem wyniosła 24% w trzecim kwartale roku podatkowego 2020, w porównaniu z 19,3% w tym samym okresie roku poprzedniego.

źródło: Drives & Controls