Rockwell Automation i Microsoft przedłużają partnerstwo na rzecz transformacji przemysłu

| Gospodarka Aktualności

Firmy Rockwell Automation i Microsoft ogłosiły przedłużenie o 5 lat współpracy partnerskiej, której celem jest opracowanie zintegrowanych, gotowych rozwiązań dla firm produkcyjnych, podnoszących wydajność dzięki zastosowaniu chmury, a także zapewnienie takim firmom elastyczności i skalowalności w realizacji inicjatyw cyfrowej transformacji - od chmury po Edge Computing.

Rockwell Automation i Microsoft przedłużają partnerstwo na rzecz transformacji przemysłu

Microsoft i Rockwell pracują nad dostarczeniem rozwiązań typu edge-to-cloud, które umożliwiają połączenie między zespołami programistycznymi, operacyjnymi i konserwacyjnymi za pośrednictwem pojedynczego, zaufanego środowiska danych. Pozwoli to zespołom programistów na cyfrowe prototypowanie, konfigurowanie i współpracę bez inwestowania w kosztowny sprzęt. Ujednolicone środowisko informatyczne umożliwi zespołom IT i OT bezpieczny dostęp do modeli danych oraz udostępnianie ich wewnątrz organizacji i dla partnerów biznesowych.

Dotychczas firmy opracowały wspólnie ponad 20 rozwiązań dla branży Food & Beverage, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej oraz biotechnologii.

Klienci mogą uzyskać dostęp do rozwiązań Rockwell Automation za pośrednictwem witryny Microsoft Azure Marketplace, przy czym nad wieloma z nich trwają jeszcze prace. Kolejne rozwiązania mają być udostępnione w pierwszym kwartale 2021 roku, w trakcie targów Automation Fair at Home.

źródło: Rockwell

Zobacz również