Bosch i Microsoft nawiązują współpracę

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

Bosch i Microsoft nawiązują współpracę w ramach stworzenia dla sektora motoryzacyjnego platformy działającej w chmurze. Firmy wskazują, że celem przedsięwzięcia jest wsparcie oprogramowania samochodowego przez cały okres eksploatacji pojazdu, zgodnie z motoryzacyjnymi standardami jakości. Platforma będzie oparta o technologię Microsoft Azure i moduły programistyczne opracowane przez firmę Bosch.

Bosch i Microsoft nawiązują współpracę

Rozwiązania te umożliwią stworzenie oprogramowania dla jednostek sterujących i komputerów pokładowych. Dalszym rozszerzeniem współpracy będzie rozwój narzędzi zwiększających efektywność procesu wytwarzania oprogramowania. Dla kierowców platforma będzie oznaczać szybszy dostęp do nowych funkcji i usług cyfrowych.

Współpraca między firmami Bosch i Microsoft łączy zasoby programistyczne, sprzętowe i wiedzę specjalistyczną w zakresie systemów czołowego światowego dostawcy motoryzacyjnego z wiedzą giganta w branży IT w zakresie inżynierii oprogramowania i przetwarzania w chmurze. Obie firmy zamierzają udostępnić nową platformę dla pierwszych prototypów pojazdów do końca 2021 roku.

źródło: Robotics&Automation

Zobacz również