Microsoft uruchamia platformę chmurową dla producentów

| Gospodarka Przemysł 4.0

Microsoft zapowiedział uruchomienie platformy chmurowej przeznaczonej dla sektora produkcyjnego. Gigant komputerowy twierdzi, że producenci od lat przechodzą w kierunku automatyzacji opartej na danych, IoT, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a rok 2020 pokazał, jak krytyczne są te możliwości, ponieważ hale produkcyjne są zatrzymywane, a nawet najbardziej wyrafinowane łańcuchy dostaw just-in-time zostały zakłócone.

Microsoft uruchamia platformę chmurową dla producentów

Platforma "Microsoft Cloud for Manufacturing" dla sektora produkcyjnego, która będzie dostępna w wersji demonstracyjnej pod koniec czerwca, ma wspierać podstawowe procesy i potrzeby branży. Jak przekonuje Çağlayan Arkan, wiceprezes Microsoftu ds. przemysłu wytwórczego, pandemia nauczyła wszystkich, że czwarta rewolucja przemysłowa nie jest już szumem reklamowym. Każda firma znajduje się na jakimś etepie cyfrowych przekształceń. Ci, którzy są w fazie zaawansowanej, osiągają znaczące korzyści w zakresie produktywności, zwinności, zrównoważonego rozwoju oraz szybkości reakcji na rynkowe zmiany. Dzięki chmurze dla produkcji firma Microsoft i jej partnerzy będą wspierać producentów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują na ich drodze do cyfrowej transformacji.

Çağlayan Arkan uważa, że ​​Microsoft Cloud for Manufacturing jest wyjątkowa pod względem wspierania standardów branżowych i społeczności, takich jak Open Manufacturing Platform, OPC Foundation i Digital Twins Consortium. Twierdzi, że w odpowiedzi na Covid-19 w 2020 roku producenci przyspieszyli inwestycje w pięciu kluczowych obszarach i spodziewa się, że utrzyma się to w roku 2021 i później. Wierzy, że Microsoft i jego partnerzy będą mogli pomóc im w takich obszarach, jak:

  • budowanie bardziej elastycznych fabryk, przygotowanych do prowadzenia działań zdalnych;
  • transformacja siły roboczej w kierunku nabywania umiejętności potrzebnych w erze cyfrowej;
  • udostępnienie producentom połączonych systemów, które zapewniają jeden widok klientów i urządzeń;
  • tworzenie bardziej odpornych łańcuchów dostaw;
  • uwolnienie innowacji i dostarczanie nowych usług, co umożliwi producentom projektowanie, symulowanie i weryfikowanie produktów i procesów przy użyciu cyfrowych bliźniaków oraz przystępnej cenowo, skalowalnej mocy chmury.

Microsoft Cloud for Manufacturing to jedna z kilku branżowych ofert chmurowych, które firma wprowadza na rynek. Inne są przygotowane na potrzeby usług finansowych, handlu detalicznego, opieki zdrowotnej i sektora non-profit.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również