Bosch Rexroth obchodzi swój 30 jubileusz

| Gospodarka Aktualności

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. W 2021 polska spółka Bosch Rexroth obchodzi swój 30 jubileusz.

Bosch Rexroth obchodzi swój 30 jubileusz

Przedsiębiorstwo Bosch Rexroth jest obecne na polskim rynku już od lat 60. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, wysoka jakość I niezawodność produktów, zyskały uznanie wśród klientów na całym świecie. Popularność marki w Polsce przyczyniła się do podjęcia decyzji o utworzeniu krajowej spółki z o.o. z centralą w Warszawie w 1991 roku. Od tego wydarzenia mija 30 lat, a Bosch Rexroth nieustannie koncentruje się na najnowszych trendach, oferując rozwiązania dostosowane do wymagań Przemysłu 4.0 i umożliwiających tworzenie Fabryk Przyszłości.

W kreowaniu nowych rozwiązań firma Bosch Rexroth nie ma ograniczeń. Nowe rozwiązania z zakresu ctrlx Automation, Connected Hydraulics, Transforming Mobile Machines czy Smart Mechatronix, ukierunkowane są na spełnienie potrzeb producentów, jak i wymagań klientów końcowych. Grupa specjalistów przedsiębiorstwa opracowuje liczne rozwiązania technologiczne wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Platforma ctrlX Automation

Platforma ctrlX AUTOMATION pozwala wyeliminować tradycyjne granice między sterownikami maszyn, systemami informatycznymi i Internetem Rzeczy. Dzięki systemowi operacyjnemu Linux działającemu w czasie rzeczywistym otwartym standardom, technologii programowania aplikacji opartej o rozwiązania sieciowe i kompleksowym połączeniom IoT, platforma ctrlX AUTOMATION sprawia, że prace inżynieryjne i wdrożeniowe wymagają o 30-50% mniej wysiłku.

Pakiety rozwiązań mechatronicznych dla zaawansowanej fabryki

Platforma Smart MechatroniX firmy Bosch Rexroth, łącząca wysokiej klasy elementy systemów techniki przemieszczeń liniowych, elektronikę i oprogramowanie, pozwala zrealizować przedsięwzięcia w kierunku budowy fabryki przyszłości. Takie rozwiązania mogą być wykorzystywane w wielu obszarach zastosowań. Zapewniają one pełną przejrzystość procesu, krótki czas wprowadzenia na rynek i wysoką wydajność, a także szybkie uruchamianie.

Wejście w nową erę hydrauliki

Koncepcja Connected Hydraulics wykorzystuje połączoną moc i inteligencję zaawansowanej technologii układów hydraulicznych firmy Bosch Rexroth, wyznaczając nowe wzorce w zakresie wydajności, funkcjonalności i długiego czasu eksploatacji.

Transformacja maszyn mobilnych

Korzystając z zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązań sieciowych, firma Bosch Rexroth pomaga w tworzeniu nowej generacji maszyn mobilnych. Inteligentne rozwiązania marki Rexroth umożliwiają uzyskanie większej mocy i wydajności maszyn mobilnych przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Z okazji jubileuszu 30-lecia firma Bosch Rexroth przygotowała szereg wydarzeń online, za których pośrednictwem zaprezentuje najnowsze trendy i rozwiązania mające zastosowanie w Fabrykach Przyszłości. Odkryj nowe produkty i rozwiązania oraz dowiedz się więcej o najnowszych trendach od naszych ekspertów technologicznych w transmisjach na żywo.

Sytuacja pandemiczna na całym świecie warunkuje przeniesienie obchodów trzydziestolecia marki w świat przestrzeni internetowej. Firmę Bosch Rexroth tworzą ludzie otwarci na nowe rozwiązania, nastawieni na rozwój technologiczny. Wspierając ciągły postęp, nie zapominamy o tradycji marki Bosch Rexroth. Jubileusz przedsiębiorstwa będzie opierał się na wielorakich projektach, podkreślających wartości, które wyznaje marka. Przygotowaliśmy serie wydarzeń wirtualnych, o których będziemy informowali sukcesywnie. Trzydziestolecie marki to najlepsza okazja do realnego pokazania jak przez lata wprowadzamy technologię w ruch!

źródło: Bosch

Zobacz również