Wykorzystanie mechatroniki do obsługi zadań w obszarze przenoszenia

| Prezentacje firmowe Aktualności

Firma Bosch Rexroth, oferując inteligentny system wieloosiowy, znacznie ogranicza koszty projektowania i umożliwia uruchamianie urządzeń kilkoma kliknięciami. Pakiet Smart Function Kit for Handling pozwala na szybkie uruchamianie dzięki automatycznej parametryzacji serwonapędu, a także na szybką integrację i tworzenie wartości.

Wykorzystanie mechatroniki do obsługi zadań w obszarze przenoszenia

Po wprowadzeniu pakietu Smart Function Kit for Pressing and Joining specjaliści w dziedzinie techniki przemieszczeń liniowych rozszerzają platformę Smart MechatroniX o kolejny wstępnie zdefiniowany podsystem z możliwością intuicyjnej obsługi. Nowy pakiet mechatroniczny pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas, który pochłaniało projektowanie systemów wieloosiowych, zapewniając szybki zwrot inwestycji oraz w pełni zdigitalizowane rozwiązanie do obsługi zadań w obszarze przenoszenia.

Nowy pakiet Smart Function Kit może być wykorzystywany w wielu obszarach, np. przenoszenia w zakładach produkcyjnych, montażu maszyn oraz pakowania. Procesy typu "podnieś i umieść" można teraz wykonywać w szybki i oszczędny sposób - kartezjański system wieloosiowy radzi sobie z ładunkami o różnych rozmiarach, masie i formacie.

Inteligentny system wieloosiowy od jednego producenta

Pakiet Smart Function Kit for Handling można łatwo i intuicyjnie konfigurować korzystając z oprogramowania LinSelect. W kilka minut każdy może sprawdzić, który system najlepiej spełnia określone potrzeby. Dane z programu LinSelect można przesłać do konfiguratora, aby dokończyć tworzenie systemu. Zamówienia dokonuje się bezpośrednio w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth. Ten kompleksowy pakiet narzędzi pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także ogranicza potencjalne źródła błędów, np. w wyniku wielokrotnego wprowadzania tych samych danych z użyciem różnych narzędzi.

Szybkie uruchamianie dzięki automatycznej parametryzacji napędu

Wstępnie zainstalowane oprogramowanie pozwala oszczędzić znaczną ilość czasu i pracy na etapie uruchamiania i integracji podsystemu. Parametryzacja całego systemu odbywa się automatycznie. Intuicyjna, graficzna obsługa za pomocą internetowego interfejsu HMI skraca również czas instalacji. Gotowe bloki funkcji ułatwiają programowanie procesu. W ten sposób można zrezygnować z kosztownych usług w zakresie programowania, wykonywanych przez zewnętrznych dostawców.

 
Wszystko w jednym pakiecie: fabrycznie zmontowany system wieloosiowy z silnikiem, okablowaniem i akcesoriami oraz odpowiednim serwonapędem ctrlX wraz z kontrolerem

źródło: Bosch Rexroth