Bosch stworzy cyfrowego bliźniaka do autonomicznej jazdy

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

Bosch i Volkswagen za pomocą cyfrowego bliźniaka zbierają informacje w czasie rzeczywistym na potrzeby map wysokiej rozdzielczości. Podczas jazdy flota pojazdów będzie wykorzystywać czujniki przestrzenne do generowania informacji o punktach orientacyjnych, takich jak znaki drogowe, barierki, krawężniki i oznaczenia pasów ruchu, aby pomóc w ulepszaniu map w wysokiej rozdzielczości.

Bosch stworzy cyfrowego bliźniaka do autonomicznej jazdy

W 2023 roku, zaczynając od Golfa 8 i przechodząc do innych modeli, pojazdy będą przesyłały dane całkowicie anonimowo do chmury Volkswagena, a następnie trafią do cyfrowego bliźniaka opracowanego przez Boscha. Przetwarzane dane pomogą poprawić osiągi autonomicznych pojazdów.

Korzystając z sygnatury drogi, pojazdy będą mogły określać swoją pozycję z dużą dokładnością w czasie rzeczywistym, porównując informacje dostarczane obecnie przez czujniki otoczenia z informacjami pochodzącymi z cyfrowego bliźniaka. To porównanie umożliwia samochodom dokładne określenie swojej pozycji na pasie z dokładnością do kilku decymetrów w stosunku do bardzo dokładnej mapy. Zastosowanie radaru oznacza, że ​​system lokalizacji będzie mógł działać niezawodnie nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, takich jak mgła, deszcz i śnieg, czyli takich, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają kamerze obserwację otoczenia.

źródło: EE News Europe