Bosch podejmie współpracę z chińskim startupem

| Gospodarka Aktualności

Bosch zainwestuje w chińskiego producenta podwozi samochodowych - U Power. Zgodnie z umową, obie firmy będą współpracować w zakresie zintegrowanych technologii podwozi, wspierając rozwój rozwiązania UP Super Chassis firmy U Power.

Bosch podejmie współpracę z chińskim startupem

Start-up U Power ogłosił zakończenie rundy finansowania A, której przewodniczył nowo utworzony przez firmę Bosch fundusz Boyuan Capital. Inwestycja ta była pierwszą od momentu powstania firmy.

Firma U Power została założona w kwietniu 2021 roku przez Li Penga, byłego członka zarządu Great Wall Motor. Jej celem jest opracowanie nowej drogi rozwoju motoryzacji poprzez oddzielenie podwozia od nadwozia. Samodzielnie opracowana przez firmę konstrukcja UP Super Chassis umożliwia przygotowanie jej dla różnych standardów sprzętowych i platform software'owych. Wspomniane podwozie ma skrócić czas badań do jednego roku, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji do 60%.

Obecnie chiński przemysł inteligentnych EV musi mierzyć się z coraz bardziej wymagającą konkurencją. Wraz z postępem w modularyzacji i intelektualizacji pojazdów, możliwe stało się zastosowanie modelu produkcyjnego z oddzielnym nadwoziem i podwoziem. Kilka międzynarodowych start-upów już przedstawiło wyniki w tej dziedzinie, współpracując z głównymi producentami samochodów.

źródło: Gas goo

Zobacz również