Do 2026 roku wartość rynku silników BLDC wyniesie 22,8 mld dolarów

| Gospodarka Silniki i napędy

W roku 2020 rynek silników bezszczotkowych (BLDC) został wyceniony na 17,7 mld dolarów. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę analityczną KBV Research do 2025 roku rynek ten osiągnie wartość 22,8 mld dolarów, ze wskaźnikiem CAGR na poziomie 6,7%. W 2018 roku segment transportowy i maszyn przemysłowych odnotował największy udział silników BLDC. W związku z tym oczekuje się, że w latach 2019-2025 będzie to najlepiej rozwijający się segment.

Do 2026 roku wartość rynku silników BLDC wyniesie 22,8 mld dolarów

Trend ten jest związany ze wdrażaniem maszyn do zaawansowanych zastosowań przemysłowych, w tym w wytłaczarkach, napędach podajników i robotach. Rynek urządzeń podtrzymujących warunki klimatyczne (HVAC) w latach 2019-2025 odnotuje wzrost na poziomie 8% rocznie. Silniki bezszczotkowe wyróżnia niższa temperatura pracy, wyższa sprawność, niskie koszty konserwacji i wysoki moment obrotowy oraz krótki czas reakcji.

Rosnące wydatki na energię elektryczną wymusiły konieczność osiągnięcia lepszej efektywności energetycznej i optymalnego zarządzania energią. Silniki bezszczotkowe są postrzegane jako potencjalne rozwiązanie problemów związanych z wydajnością energetyczną. Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej zastosowanie silników BLDC może zmniejszyć światowe roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną o co najmniej 10%.

W 2018 roku segment silników BLDC o mocy nieprzekraczającej 750 W odnotował największy udział w rynku. Napędy w tych granicach mocy zyskały na popularności ze względu na ich dłuższy okres trwałości, mniejsze koszty konserwacji i zużycie energii, a także lepszą tolerancję na zmienne napięcia. Rynek silników BLDC o mocy od 750 W do 3 kW latach 2019-2025 będzie wrastał na poziomie 7,2% rocznie. Ponadto szacuje się, że rynek silników BLDC o mocy rzędu 3-75 kW w okresie prognozy będzie wzrastał o 7,3% rocznie.

W okresie prognozy rynek silników BLDC w regionie Azji i Pacyfiku prawdopodobnie będzie miał najwyższy udział. Za wzrost rynku odpowiadają zwiększone nakłady finansowe na rozwój infrastruktury i zakładów produkcyjnych. Szacuje się, że regiony Ameryki Łacińskiej oraz Bliskiego Wschodu i Afryki również odnotują znaczny wzrost w okresie prognozy. Analitycy wskazują, że rynek Ameryki Północnej będzie w latach 2019-2025 wzrastał 5,8% rocznie.

źródło: Globe News Wire, KBV Research

Zobacz również