Rockwell Automation przejmuje kanadyjską firmę Fiix

| Gospodarka Aktualności

Fiix specjalizuje się w chmurowych rozwiązaniach w zakresie konserwacji. Dołączy do części segmentu operacyjnego Software & Control firmy Rockwell Automation. Transakcja ma być sfinalizowana do końca 2020 roku.

Rockwell Automation przejmuje kanadyjską firmę Fiix

Fiix Inc. to prywatna firma z siedzibą w Toronto. Przychody firmy wzrosły w 2019 r. o 70%. Od 2008 roku Fiix opracowuje i dostarcza oparty na sztucznej inteligencji i chmurze komputerowy system zarządzania konserwacją infrastruktury IT (CMMS). System nadzoruje planowanie operacji oraz zarządzanie, a także zapewnia przewidywanie awarii sprzętu. Bezproblemowo łączy się z systemami biznesowymi i podejmuje decyzje w oparciu o dane. Dzięki CMMS firmy mogą działać wydajniej, zmniejszając ilość odpadów i zużycie energii, jednocześnie generując oszczędności.

- Od samego początku misją Fiix było połączenie zespołów konserwacyjnych i operacyjnych z narzędziami, zasobami i technologią, których potrzebują do modernizacji. Dołączenie do Rockwell Automation pozwoli nam wesprzeć jeszcze więcej firm produkcyjnych w modernizacji konserwacji i zwiększeniu wydajności aktywów poprzez połączenie z wiodącymi w branży systemami danych, automatyzacji i produkcji - mówił James Novak, dyrektor generalny Fiix.

źródło: Rockwell Automation

Zobacz również