Rockwell kupuje specjalistę od rozdzielnic modułowych - Cubic

| Gospodarka Aktualności

Rockwell Automation kupuje Cubic, duńską firmę produkującą modułowe systemy do budowy paneli elektrycznych. Twierdzi, że połączenie elastycznych systemów Cubic z inteligentnymi urządzeniami i doświadczeniem Rockwella pozwoli skrócić czas wprowadzania na rynek inteligentnych sterowników silników i pomoże w rozwoju generowania najlepszych danych dla użytkowników. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Rockwell kupuje specjalistę od rozdzielnic modułowych - Cubic

Firma Cubic, założona w 1973 r., ma w minionym (z końcem września) roku podatkowym 2022 wykazać sprzedaż na poziomie ponad 75 mln USD. System modułowy Cubic może być wykorzystany do stworzenia dowolnego typu panelu elektrycznego lub rozdzielnicy, przy użyciu standardowych części. W ubiegłym roku firma wprowadziła nowy system dla rozdzielnic do 800 A.

Dzięki przejęciu Rockwell spodziewa się rozszerzenia sieci partnerów w zakresie inteligentnych kontrolerów silników w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej. Ma również zyskać nowych klientów i partnerów z branży procesowej i hybrydowej, a także poszerzyć swój dostęp do rynków energii odnawialnej i centrów danych.

Cubic, którego siedziba znajduje się w Bronderslev, będzie podlegać działowi Intelligent Devices w jednostce Power Control firmy Rockwell.

źródło: Drives & Controls