Rockwell i Autonox połączą sterowanie z mechaniką robotów

| Gospodarka Roboty

Rockwell Automation nawiązał strategiczne partnerstwo z niemiecką firmą Autonox Robotics, która specjalizuje się w produkcji niezależnej od sterowania mechaniki robotów. Aby zaoferować kompletne systemy z jednym numerem katalogowym, silniki i napędy Kinetix firmy Rockwell zostaną połączone z mechaniką robotów Autonox.

Rockwell i Autonox połączą sterowanie z mechaniką robotów

Roboty będą programowane i sterowane w jednym środowisku, przy użyciu sterowników Logix firmy Rockwell i oprogramowania do projektowania systemów automatyki Studio 5000. Pozwala to uniknąć konieczności koordynowania odmiennych systemów sterowania maszyn i robotów, zapewniając zamiast tego uproszczoną architekturę systemu, która pomoże użytkownikom szybciej wdrażać nowe rozwiązania i tworzyć bardziej efektywne robotyczne systemy automatyczne.

Systemy będą oparte na robotach trójramiennych Autonox Delta i robotach DuoPod, które również opierają się na kinematyce równoległej, ale oferują dwa stopnie swobody - zamiast trzech translacyjnych i jednego obrotowego w przypadku robota typu delta.

Firma Autonox, założona w 2002 roku, specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji niezależnej od sterowania mechaniki robotów. Posiada zakłady produkcyjne i centra badawcze w Niemczech i USA. W portfolio ma ponad 300 modeli. Autonox zatrudnia 52 osoby. Roboty Delta i DuoPod firmy są budowane z włókna węglowego, stali nierdzewnej, tytanu, aluminium i stopów stali, a także z materiałów zaaprobowanych przez FDA, ze specjalnymi powłokami, klasą ochrony IP69K oraz odpornością na wysokie temperatury.

źródło: Autonox