Rockwell przejmuje Verve Industrial Protection - specjalistę od cyberbezpieczeństwa OT

| Gospodarka Bezpieczeństwo

Rockwell Automation kupuje za nieujawnioną kwotę amerykańską firmę Verve Industrial Protection, specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie przemysłowym. Oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w pierwszym kwartale roku podatkowego 2024. Firma Verve zostanie dołączona do działu Lifecycle Services.

Rockwell przejmuje Verve Industrial Protection - specjalistę od cyberbezpieczeństwa OT

Verve Industrial Protection, założona prawie 30 lat temu jako Rkneal, może pochwalić się doświadczeniem w realizacji ponad 1000 projektów z zakresu automatyki i sterowania. Jej Security Center to niezależna platforma do zarządzania punktami końcowymi OT (Operational Technology), która umożliwia inwentaryzację zasobów w czasie rzeczywistym, zarządzanie lukami w zabezpieczeniach i eliminowanie ryzyka. Rockwell twierdzi, że poprzez przejęcie wzmocni swoją ofertę i zajmie się tymi problemami.

Platforma zapewnia bezpieczeństwo na poziomie IT, jednocześnie stawiając czoła specyficznym wyzwaniom środowiska OT. System inwentaryzacji aktywów rozpoznaje wszystkie aktywa przemysłowe i komunikuje się bezpośrednio z tymi zasobami, zbierając najważniejsze informacje, bez wpływu na wydajność sieci i bez przerywania produkcji. Platforma agreguje szeroką gamę źródeł danych, w tym technologie partnerów Rockwella, umożliwiając zajęcie się zasobami o najwyższym ryzyku.

- Dzięki przejęciu Verve nasi klienci mogą szybko oceniać swoje aktywa, ustalać priorytety w zakresie ryzyka i stosować środki zaradcze w celu ograniczenia luk w zabezpieczeniach – a wszystko to w ramach jednej platformy. Dodanie Verve do naszego zestawu rozwiązań pozwala klientom na dalsze budowanie odporności i ciągłe doskonalenie bezpieczeństwa, ochrony i dostępności ich operacji - mówi Matt Fordenwalt, starszy wiceprezes Rockwella ds. cyklu życia.

Niedawne badanie Rockwella wykazało, że ataki na OT i ICS (Industrial Control Systems) są coraz częstsze, a 60% incydentów skutkuje zakłóceniami w działalności.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również