Sprzedaż w obszarze cyberbezpieczeństwa OT może przewyższyć sprzedaż rozwiązań IT

| Gospodarka Bezpieczeństwo

Zgodnie z nowym raportem ABI Research, globalny rynek rozwiązań dotyczących cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych wzrośnie ponad dwukrotnie - z 12,75 mld dolarów w 2023 r. do około 21,6 mld w roku 2028. Wskaźnik CAGR osiągnie zatem w tym czasie 9,2%. ABI Research sugeruje, że wydatki na cyberochronę aplikacji OT i IoT mogą przewyższyć wydatki na bezpieczeństwo IT, ponieważ liczba laptopów, tabletów i innych urządzeń związanych z IT jest stabilna, a w przypadku aplikacji OT nadal rośnie.

Sprzedaż w obszarze cyberbezpieczeństwa OT może przewyższyć sprzedaż rozwiązań IT

ABI przewiduje, że zabezpieczenia sieci i technologie segmentacji będą najszybciej rozwijającymi się gałęziami cyberochrony OT, a na kolejnych miejscach znajdzie się zarządzanie tożsamością i dostępem oraz ochrona punktów końcowych.

- Faktem jest, że urządzenia OT i IoT dopiero zaczynają się rozwijać i jest ich coraz więcej. Zakład przemysłowy może mieć dziesiątki tysięcy czujników, routerów i sterowników PLC, z których wszystkie muszą być chronione przed nieuprawnioną ingerencją. Przychody z cyberbezpieczeństwa OT stają się integralną częścią całego rynku zabezpieczeń. Każdy sektor przemysłowy przyjmuje pewien stopień cyfryzacji i koncepcje Przemysłu 4.0. W rezultacie potencjał cyberzagrożeń również się zwiększa, co powoduje wzrost popytu na solidne środki obronne. Rynek ten ma duży potencjał wzrostu, ponieważ istnieje znaczna zdolność do rozbudowy inteligentnych rozwiązań przemysłowych - mówi Michael Amiri, starszy analityk ds. cyberbezpieczeństwa przemysłowego w ABI Research.

W celu wykrywania i reagowania na zagrożenia sieciowe specyficzne dla OT technologie zabezpieczające oferują teraz lepsze możliwości wykorzystujące sztuczną inteligencję i behawioralną analizę ruchu. Według ABI popyt na te produkty zabezpieczające charakteryzuje obecnie silny wzrost. Ponadto kluczową rolę w zabezpieczaniu ruchu OT odgrywają technologie segmentacji. Nie tylko zapewniają opłacalne partycjonowanie, ale także pozwalają na dostosowanie kontroli bezpieczeństwa i przepływów danych do każdego odizolowanego segmentu. ABI Research przewiduje, że na rynku cyberbezpieczeństwa OT segmentacja wygeneruje największe przychody.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również