Jest drugi odcinek serii wywiadów "Top Tech Voices"! O cyberbezpieczeństwie mówi profesor Victoria Baines
| Gospodarka BezpieczeństwoJakie są najistotniejsze nowe zagrożenia cybernetyczne, o których firmy powinny wiedzieć w 2025 roku? Pytanie to skierowano do uznanej ekspertki ds. cyberbezpieczeństwa - profesor Victorii Baines. Drugi odcinek serii "Top Tech Voices" porusza zagadnienia cyberprzestępczości i polityki bezpieczeństwa.
Victoria Baines na początku swojej kariery pracowała w policji, a później pełniła funkcję Trust & Safety Manager w Facebooku, odpowiadając za region EMEA. Wspierała wysiłki na rzecz wyeliminowania działalności przestępczej online, zarówno na poziomie działań policyjnych, jak i wdrażania odpowiednich polityk. Z jej specjalistycznej wiedzy korzystają organizacje międzynarodowe, takie jak Interpol i UNICEF. Profesor Baines kierowała również zespołem strategicznym w należącym do Europolu Europejskim Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością (EC3), gdzie stała na czele inicjatywy Project 2020, w ramach której badano przyszłość cyberbezpieczeństwa. Jest również autorką istotnych wystąpień na forum ONZ, Rady Europy i Komisji Europejskiej.
Profesor Victoria Baines często porusza w mediach tematy związane z etyką cyfrową, cyberprzestępczością i niewłaściwym wykorzystaniem nowych technologii, w tym rzeczywistości rozszerzonej i sztucznej inteligencji. Jej publikacje dotyczą tych dziedzin oraz zarządzania cyberprzestrzenią i nadzoru online.
W najnowszym odcinku "Top Tech Voices" prowadzonym przez Georgię Lewis Anderson poruszane są między innymi następujące tematy:
- Nowe zagrożenia cybernetyczne, na które firmy powinny uważać w 2025 roku, oraz sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do prób łamania zabezpieczeń firmowych i chmurowych, a także środki zaradcze umożliwiające obronę.
- Niebezpieczeństwa związane z wdrażaniem urządzeń IoT oraz rosnąca liczba związanych z tym konkretnych cyberzagrożeń.
- Wzrost liczby ataków ransomware, w tym ataków wewnątrz organizacji, oraz sposoby, w jakie firmy mogą się przygotować i skutecznie reagować.
- Czy szybki rozwój obliczeń kwantowych sprawi, że obecne praktyki w zakresie bezpieczeństwa staną się przestarzałe?
- Wyzwania dotyczące prywatności danych - w jaki sposób przepisy, takie jak RODO, wpływają na praktyki z zakresu bezpieczeństwa IoT i co mogą zrobić organizacje, aby zwiększyć prywatność danych użytkowników IoT?
- Jakie są przyszłe trendy w zakresie cyberbezpieczeństwa IoT? W jaki sposób spełnić oczekiwania dotyczące wyższego poziomu bezpieczeństwa klientów przy rosnącej powszechności IoT, a także czy jest to w ogóle możliwe?
Obejrzyj drugi odcinek Top Tech Voices!
Informacje o serii Top Tech Voices można znaleźć na stronie: https://uk.farnell.com/top-tech-voices.
źródło: Farnell