Rockwell kupuje Avnet, by zwiększyć możliwości w obszarze cyberbezpieczeństwa

| Gospodarka Aktualności

Rockwell Automation kupuje za nieujawnioną kwotę izraelskiego dostawcę rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego - Avnet Data Security. Firma Avnet, założona w 1995 r., oferuje cyberusługi z kategorii IT/OT (technologie informacyjne/operacyjne), w tym oceny, testy penetracyjne, systemy sieciowe i systemy bezpieczeństwa, szkolenia, a także usługi konwergentne. Izraelski zespół dysponuje dużą liczbą cyberekspertów, trenerów, konsultantów, badaczy i inżynierów integracji systemów.

Rockwell kupuje Avnet, by zwiększyć możliwości w obszarze cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo jest jedną z najszybciej rozwijających się części usług firmy Rockwell Automation. Ponieważ przemysł wytwórczy wykorzystuje coraz więcej sieci komunikacyjnych, strategie bezpieczeństwa fizycznego do ochrony operacji produkcyjnych nie są już wystarczające. Wiedza i doświadczenie Avnetu wesprze strategiczny cel Rockwella, którym jest osiągnięcie dwucyfrowego wzrostu w zakresie rozwiązań informatycznych i usług połączonych, poprzez poszerzenie globalnej wiedzy w zakresie IT/OT.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana na początku 2020 r., z zastrzeżeniem uzyskania zwyczajowych zezwoleń. Najprawdopodobniej przejęcie nie będzie miało istotnego wpływu na wyniki finansowe Rockwella w 2020 roku.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również