Rockwell zainwestuje 1 mld dolarów w PTC, tworząc strategiczne partnerstwo

| Gospodarka Aktualności

PTC i Rockwell Automation ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy strategicznego partnerstwa, która ma przyspieszyć wzrost obu firm i umożliwić im dotarcie do będących gdziekolwiek na świecie potencjalnych klientów, którzy chcą zmienić swoje fizyczne funkcjonowanie za pomocą technologii cyfrowej. W ramach partnerstwa Rockwell Automation dokona inwestycji kapitałowej w PTC o wartości 1 miliarda dolarów, a prezes i CEO Rockwell Automation, Blake Moret, dołączy do zarządu PTC. Transakcja ma się zakończyć w ciągu 60 dni.

Rockwell zainwestuje 1 mld dolarów w PTC, tworząc strategiczne partnerstwo

Inwestycja kapitałowa pozwoli Rockwellowi na objęcie 8,4% udziałów amerykańskiego producenta oprogramowania, czyli 10 582 010 nowych akcji po cenie 94,50 USD, co stanowi premię w wysokości 8,6% w stosunku do ich kursu zamknięcia z 8 czerwca. PTC planuje wykorzystać wpływy z inwestycji Rockwella, aby odkupić akcje w celu ich zrównoważenia.

Partnerstwo obejmie współpracę techniczną między przedsiębiorstwami, a także wspólne inicjatywy rynkowe na całym świecie. W szczególności, firmy PTC i Rockwell Automation dostosują swoje technologie inteligentnych fabryk i połączą opracowane przez PTC platformy ThingWorx (IoT), Kepware (łączność i komunikacja) oraz Vuforia (rzeczywistość rozszerzona -augmented reality - AR) z platformami Rockwella FactoryTalk MES, FactoryTalk Analytics i Industrial Automation. Wynikiem tego ma być "niezrównane zintegrowane rozwiązanie informacyjne", które umożliwi klientom zwiększenie produktywności, poprawę wydajności fabryk, zmniejszenie ryzyka operacyjnego i zwiększenie systemowej interoperacyjności.

Firma Rockwell Automation będzie preferowanym dostawcą rozwiązań, wspieranym przez globalną sieć partnerów stworzoną przez obie firmy. Rockwell i PTC twierdzą, że znakomicie uzupełniać będą swoje mocne strony pod względem geograficznym, rynków końcowych oraz aplikacji.

Firma PTC, założona w 1985 roku, zatrudnia około 6000 osób w 30 krajach. W ubiegłym roku jej przychody wyniosły 1,16 mld dolarów, z czego 43% pochodziło z obu Ameryk, 37% z Europy, a 20% z regionu Azji i Pacyfiku.

źródło: Drives & Controls