Weidmüller kupił od Rockwella firmę W Interconnections

| Gospodarka Artykuły

Weidmüller, niemiecki producent automatyki i systemów łączności, kupił od firmy Rockwell Automation działającą w USA, Kanadzie i Meksyku grupę W Interconnections. Obie strony zgodziły się nie ujawniać wartości transakcji ani innych szczegółów umowy. Weidmüller stał się formalnym właścicielem W Interconnections 1 października 2017 r. Przejęta grupa dostarcza produkty przeznaczone do zastosowań z zakresu łączności przemysłowej oraz automatyzacji.

Weidmüller kupił od Rockwella firmę W Interconnections

Przejęcie wzmacnia globalną obecność firmy Weidmüller i jej dostępność dla klientów z regionu Nafta - North American Free Trade Agreement. Wpisuje się również w strategię rozwoju Weidmüllera w dziedzinie łączności przemysłowej, komunikacji i digitalizacji, a także odzwierciedla długoterminowe rynkowe zaangażowanie firmy w obszarze Nafta.

Weidmüller będzie kontynuował działalność W Interconnections w istniejących już lokalizacjach w Richmond w Stanach Zjednoczonych, Toronto w Kanadzie i Puebla w Meksyku. Firma W Interconnections oferuje aktywne i pasywne moduły interfejsów przeznaczonych do automatyki przemysłowej i sterowania, w tym terminale, końcówki, obudowy i podobne akcesoria.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również