Konferencja Automatyki firmy Weidmüller

| Gospodarka Aktualności

W niezwykle urokliwym miejscu, w dniach 6-7 czerwca 2019 r. odbyła się pierwsza edycja Konferencji Automatyki zorganizowanej przez firmę Weidmüller. Dwudniowe spotkanie miało miejsce w Zamku Gniew i składało się z dwóch części, podczas których zaprezentowane zostały komponenty i rozwiązania do budowy szaf sterowniczych, oprogramowanie do projektowania systemów automatyki oraz inne produkty.

Konferencja Automatyki firmy Weidmüller

Pierwszy dzień miał charakter wykładów, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zestawem narzędzi do automatyzacji u-mation wraz z nowym sterownikiem u-control, a także poznać nowoczesne oprogramowanie inżynierskie Weidmüller Configurator (WMC) oraz systemy zasilające dla automatyki przemysłowej. Omawiane też były tematy Przemysłu 4.0 i rozwiązań chmurowych. Reprezentantem tych ostatnich był u-link, który zapewnia możliwość wdrażania rozwiązań zdalnego utrzymania ruchu.

W trakcie konferencji miała też miejsce prezentacja oprogramowania Eplan i możliwości jego współpracy z WMC, którą poprowadził konsultant ds. systemów CAE w firmie AB-Micro. Pierwszy dzień zakończyła uroczysta kolacja podczas której organizator zadbał o dodatkowe atrakcje. Drugi dzień miał charakter warsztatowy - uczestnicy zostali podzieleni na grupy i mieli możliwość praktycznego zapoznania się z prezentowanymi rozwiązaniami oraz przeprowadzenia indywidualnych rozmów z pracownikami firmy. Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń dotyczących konfigurowania i optymalizacji urządzeń oraz umiejętności projektowania i planowania systemów.

Zobacz również