Let's connect - jubileusz firmy Weidmüller
| Gospodarka ArtykułyW połowie czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji ćwierćwiecza działalności firmy Weidmüller w Polsce. Spotkanie miało miejsce w Yacht Clubie hotelu Warszawianka w Jachrance i było okazją zarówno do świętowania wspólnych sukcesów, jak też opowiedzenia historii przedsiębiorstwa. Tym ostatnim zajął się na początku wieczoru Witold Bereszczyński, dyrektor zarządzający firmy.
Weidmüller ma dzisiaj w swojej globalnej ofercie ponad 40 tys. produktów, przy czym asortyment ten jest odpowiednio dopasowywany do rynków lokalnych. Obejmuje on produkty i rozwiązania w obszarach zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym. Przedstawiciele Weidmüllera określają tę ofertę jako "wszystko pomiędzy sterownikiem a obiektem" - i hasło to trafnie oddaje propozycję handlową firmy.
Niemieckie przedsiębiorstwo, które rozpoczęło swoją działalność w połowie XIX wieku od produkcji... guzików, przeszło od tego czasu długą drogę rozwoju. Dzisiaj jest ono obecne na wszystkich kontynentach, mając blisko 30 spółek handlowych i 60 wyłącznych reprezentantów. Na rynku aparatury elektrotechnicznej Weidmüller był pionierem m.in. w zakresie złączek z tworzywa sztucznego, które wprowadził do sprzedaży w 1948 roku. Ta linia produktów podlegała długiej ewolucji, której częścią było niedawno wprowadzenie systemu zdalnych we/wy u-remote.
Spotkanie w Jachrance było też okazją do opowiedzenia o rozwoju działalności w kraju. Weidmüller Polska został zarejestrowany w 1991 roku, w kolejnych latach przez pewien czas nosił nazwę Klippon. Lokalny oddział również kilkakrotnie zmieniał lokalizację, zaczynając od Mokotowa i ulicy Domaniewskiej, a na Woli kończąc, gdzie firma wynajmuje obecnie część piętra w biurowcu przy ul. Ogrodowej. Zmianom tym towarzyszył rozwój skali działalności oraz zespołu zatrudnionych pracowników - więcej o tym w wywiadzie publikowanym w numerze 8/2016.
Warto dodać, że od 2008 roku firma korzysta z centralnego magazynu w Detmold, zaś w ostatnich latach wdrożyła kompleksowy system CRM, który obejmuje swoim zasięgiem cały region EMEA. Obecnie ważnym projektem jest rozwój centrum szkoleniowego, którego działalność ma dopełniać ofertę wsparcia lokalnych klientów.
Prezes zakończył prezentację spojrzeniem w przyszłość na zagadnienia Przemysłu 4.0 oraz inteligentnych fabryk. W tym zakresie, o czym również więcej w wywiadzie, firma ma też ciekawą ofertę produktów wraz z dodatkowymi usługami. Podczas gali jubileuszowej odbyła się również ceremonia wręczenia nagród okolicznościowych. Całość spotkania uświetnił Piotr Bałtroczyk oraz koncert zaproszonego zespołu.