Nowa, skalowalna platforma analityczna do zastosowań przemysłowego IoT

Powszechne korzystanie z rozwiązań sieciowych i mocy obliczeniowej w przedsiębiorstwach przemysłowych spowodowało, że dostępność danych zrewolucjonizowała sposób rozwiązywania problemów i dostosowywania się do zmian. Producenci doświadczają jednak trudności związanych ze złożonością uzyskiwania danych użytecznych w odpowiednim miejscu i czasie. Brakuje im również doświadczenia i zasobów do zarządzania danymi od urządzeń aż po chmurę.

Posłuchaj
00:00

Firma Rockwell Automation postawiła sobie za cel stworzenie zaawansowanego środowiska analitycznego w obszarze produkcji. Projekt Scio jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Redukuje on przeszkody blokujące przepływ informacji, aby umożliwić podejmowanie decyzji w odpowiednim czasie i tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Platforma oferuje dostęp do analityki ad-hoc i umożliwia prowadzenie zaawansowanych analiz w oparciu o ustrukturyzowane i nieustrukturyzowane dane z praktycznie dowolnego źródła.

Pozwala ona również na inteligentne łączenie danych i dostarczanie wyników analiz na intuicyjnych kontrolkach graficznych, które mogą być udostępniane i wyświetlane przez różnych użytkowników. Użytkownicy platformy mogą w dalszych etapach samodzielnie rozwijać poszczególne poziomy agregacji danych, aby móc podejmować lepsze decyzje przyspieszające uzyskanie spodziewanych korzyści.

Główne cechy platformy Project Scio to:

  • Automatyczne wykrywanie urządzeń: Ręczne mapowanie źródeł danych może być czasochłonnym i podatnym na błędy procesem. Platforma może automatycznie wykrywać urządzenia i zmienne Rockwell Automation, a także dane urządzeń innych dostawców, aby zaoszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko błędów. Ponadto proces automatycznego wykrywania zapewnia użytkownikom dostęp do bardziej szczegółowych informacji niż zwykle uzyskiwane przy ręcznemu mapowaniu, takich jak nazwa urządzenia, lokalizacja linii produkcyjnej czy lokalizacja zakładu.
  • Koniec z odrębnymi analizami: Zamiast podejścia polegającego na pozostawianiu danych w miejscu ich powstawania i odpytywaniu urządzeń na żądanie, platforma pobiera dane do jednej, centralnej lokalizacji z zachowaniem możliwości ich ciągłej aktualizacji. Co więcej - łącza do źródeł danych wystarczy ustanowić tylko raz. Dzięki tym łączom użytkownicy mogą tworzyć zindywidualizowane analizy i aktualizować je zgodnie z preferowaną częstotliwością bez pomocy ze strony specjalisty od zaawansowanej analizy danych.
  • Elastyczne uczenie maszynowe (ML): Użyj odpowiedniego algorytmu ML do konkretnego wyzwania. Platformę Project Scio można konfigurować, używając znanych w branży algorytmów, takich jak SparkML, MLLib i Python.
  • Analityka w zamkniętej pętli sterowania: Korzystając z uczenia maszynowego lub wstępnie zdefiniowanych nastaw konfiguracji, platforma może monitorować działania operacyjne i automatycznie wprowadzać korekty w układach regulacji, jeśli parametry procesów zaczynają wykraczać poza dopuszczalne zakresy. To umożliwia użytkownikom optymalizowanie sterowania procesami, poprawę jakości oraz ograniczanie ilości odpadów.
  • Rynek aplikacji: Wyróżnikiem omawianego rozwiązania jest możliwość dostępu do dowolnego źródła danych i tworzenia zindywidualizowanych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji zewnętrznych, jak też tych opracowanych przez Rockwell Automation w ramach narzędzia FactoryTalk Analytics. Umożliwiają one monitorowanie wskaźników wydajności takich jak OEE (całkowita efektywność wyposażenia) oraz jakości - a wszystko to w ustandaryzowany sposób i bez konieczności przeprowadzania konfiguracji.
  • Otwarta platforma: Trudno oczekiwać od użytkowników automatyki przemysłowej nagłych zmian w istniejących systemach sterowania i informatycznych na rzecz zwiększania możliwości analitycznych. Skalowalna i otwarta platforma Rockwell Automation została stworzona do budowy kompletnego ekosystemu różnych źródeł danych IIoT. Platforma gwarantuje szybkie i bezproblemowe połączenie w obrębie Connected Enterprise łącznie ze sterownikami, oprogramowaniem MES czy urządzeniami końcowymi.

Oprócz opisanych rozwiązań informatycznych firma Rockwell Automation oferuje pełny zakres usług w ramach rozwiązania Connected Services, które pomagają klientom w zapewnieniu integralności i bezpieczeństwa sieci, projektowaniu i konserwacji infrastruktury sieciowej oraz w zdalnym monitorowaniu urządzeń, obejmującym utrzymanie predykcyjne. Usługi te mają za zadanie pomóc klientom we wszystkich aspektach związanych z użytkowaniem rozwiązania Connected Enterprise, takich jak rozwój infrastruktury i strategii działania IIoT czy zapewnienie zdalnego monitorowania i analiz.

Rockwell Automation
www.rockwellautomation.com

Powiązane treści
Analityka i raportowanie w służbie efektywnej produkcji
Weidmüller kupił od Rockwella firmę W Interconnections
Rockwell Automation broni się przed przejęciem przez Emersona
Rockwell Automation w gronie najlepszych pracodawców
Rockwell odrzuca kolejną ofertę Emersona - tym razem o wartości 29 miliardów dolarów
Katowicki Rockwell Automation "Fabryką Roku"
Rockwell kupuje Odos Imaging - szkockiego specjalistę w zakresie obrazowania 3D
Zobacz więcej w kategorii: Technika
Komunikacja
OPC UA - co to jest i jak działa nowoczesny standard komunikacji w automatyce przemysłowej
Zasilanie, aparatura nn
Współczynnik mocy – co to jest, jak działa i dlaczego ma znaczenie w instalacjach elektrycznych
Silniki i napędy
Silniki krokowe
Silniki i napędy
Przygotowanie sprężonego powietrza
Pomiary
Czujniki fotoelektryczne
Bezpieczeństwo
Po pierwsze, nie szkodzić, czyli o utrzymaniu klas czystości w cleanroomach - cz. 2
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Prezentacje firmowe
Modułowe rozwiązania z zakresu automatyki zwiększające efektywność logistyki
Prezentacje firmowe
COM-HPC Mini - nowa era modułowych systemów obliczeniowych w kompaktowym formacie
Gospodarka
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów