Pharma 4.0 - transformacja przemysłu farmaceutycznego do idei Industry 4.0

| Gospodarka Artykuły

W dniach 14-15 marca 2018 roku w Warszawie odbędzie się konferencja Pharma 4.0 organizowana przez stowarzyszenie ISPE w Polsce. ISPE pracuje nad koncepcją Pharma (Farmacji) 4.0, wywodzącą się z idei Przemysłu 4.0, oraz nad konsekwencjami takiej transformacji, zwracając uwagę na fakt, że jest to mocno regulowany obszar działalności biznesowej. Głównym sponsorem nadchodzącego wydarzenia jest firma Rockwell Automation.

Pharma 4.0 - transformacja przemysłu farmaceutycznego do idei Industry 4.0

Industry 4.0 to idea dotycząca cyfryzacji w przemyśle, a jej powstanie jest wynikiem szerszych zmian wywołanych cyfryzacją otaczającego nas świata. Transformacja cyfrowa, której doświadczamy, w znaczący sposób redefiniuje podejście do biznesu, wpływając na zmianę modeli biznesowych, relacji w łańcuchach wartości, czy też postrzegania roli klienta.

Głównym motorem tych zmian jest wykorzystywanie nowych technologii oraz pozyskiwanie i analiza coraz większej ilości danych płynących z otoczenia. Aby być na bieżąco z nowymi trendami i nie dać się wyprzedzić konkurencji, ważne jest właściwe uświadomienie sobie tych zmian, poszerzanie swojej wiedzy oraz sukcesywne modyfikowanie sposobu działania własnych przedsiębiorstw.

Konferencja ISPE Pharma 4.0 2018 pozwoli uczestnikom zrozumieć ideę transformacji Pharma 4.0 i zastosować holistyczne podejście do produkcji i zgodności w przemyśle farmaceutycznym.

Wszyscy biorący udział w konferencji będą mogli dowiedzieć się jak wdrożyć całościowe podejście do przyszłościowej strategii wytwarzania oraz zobaczyć jakie czynniki decydują o gotowości do transformacji, a także porozmawiać z ekspertami, którzy dysponują praktycznym doświadczeniem w tym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz rejestracja dostępne są na stronie firmy Rockwell Automation - ISPE Polska Pharma 4.0.

źródło: Rockwell Automation

Zobacz również