Za tydzień Energetab 2023

| Gospodarka Aktualności

Około 400 wystawców, siedem namiotów, hala targowa i wystawy plenerowe, a całość na terenie blisko 4 ha - to czeka na gości odwiedzających we wrześniu Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2023. Wystawa odbywa się od 12 do 14 września i jest to już jej 36. edycja. Niewątpliwie targi odbudowują się po covidowej przerwie - i to pomimo trwającej wojny oraz problemów z komponentami. Zapraszamy do lektury zapowiedzi!

Za tydzień Energetab 2023

Energetab to wystawa szczególna. Targi ulokowane są u podnóża Szyndzielni i Dębowca, dając wystawcom możliwość ekspozycji wielkogabarytowych eksponatów, zaś gościom – piękne widoki, świeże powietrze i niepowtarzalny klimat spotkań plenerowych. Tegoroczny Energetab tradycyjnie zapewnia możliwość poznania nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży energetycznej i produktów elektrotechnicznych, a także specjalistycznych maszyn oraz różnorodnej aparatury. Ta ostatnia obejmuje m.in. aparaty rozdzielcze i łączeniowe, kontrolno-pomiarowe, komunikacyjne oraz komponenty automatyki i sterowania.

ENERGETAB 2023

Nazwa: 36. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB
Termin: 12-14 września, wtorek-czwartek
Godziny otwarcia ekspozycji: 9-17, ostatniego dnia 9-15
Miejsce: ul. Armii Krajowej 220, Bielsko-Biała
Organizator: ZIAD Bielsko-Biała, tel. 33 813 82 31
Wstęp: bezpłatny
Informacje: www.energetab.pl

Oferta targowa jest kierowana zarówno do producentów maszyn i urządzeń, przedstawicieli sektora energetyki, instalatorów i firm wykonawczych, jak też instytutów branżowych, prosumentów i innych potencjalnych odbiorców. Zgodnie z informacjami organizatora, znaczącą część ekspozycji targowej zajmują produkty związane z odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością i technologiami przyjaznymi dla środowiska. Obejmuje to m.in. panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, pompy ciepła oraz coraz popularniejsze magazyny energii. W tym roku na otwartych terenach wystawowych wydzielono trzy strefy: odnawialnych źródeł energii (OZE), elektromobilności (SEL) i praktycznych pokazów technologii elektrycznych (SPP).

Od 12 do 14 września odbywają się również konferencje i inne wydarzenia – ich lista dostępna jest na stronie https://energetab.pl/program-targow/. Chcielibyśmy wskazać jedno z nich – „Magazyny energii – Forum PSME dla Profesjonalistów”. Jest to wydarzenie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii, podczas którego szczegółowo prezentowany jest proces realizacji inwestycji z wykorzystaniem magazynów energii (nie tylko bateryjnych). Spotkania odbywają się w południe 12 i 13 września.

W tabeli prezentujemy skróconą listę wystawców, polecamy również odwiedziny naszej strony internetowej (www.automatykaB2B.pl) oraz strony organizatora (www.energetab.pl).

Gości Energetabu zapraszamy do wstąpienia do redakcyjnego stoiska magazynów APA, Elektronik i Elektronika Praktyczna, które jest zlokalizowane na dolnej kondygnacji hali (A-62). Do zobaczenia!

Lucyna Olma
CANTONI MOTOR

  • Jaka jest rola targów branżowych, szczególnie po okresie pandemii? Z kim spotykacie się i jakie są korzyści z uczestnictwa w wystawach?

We wrześniu Grupa Cantoni bierze udział w targach Energetab 2023, AgroShow Bednary 2023, a w dalszej części roku w targach SPS 2023 w Norymberdze. Jeżeli chodzi o naszą branżę, tj. produkcję i sprzedaż silników elektrycznych, to targi tradycyjne, czyli stacjonarne, przewyższają targi online w każdym stopniu. Zarówno wystawy krajowe jak i zagraniczne mają dla nas duże znaczenie.

Czas izolacji, zamknięcia oraz braku kontaktów z ludźmi pokazał, że relacje międzyludzkie są potrzebne i stanowią ważny element współpracy. Oczywiście spora część współpracy odbywa się poprzez pocztę e-mail, telefon, wideokonferencje, które w ostatnim czasie upowszechniły się, jednak bezpośredni kontakt często potrafi wnieść dużo więcej w relację biznesową, niż kontakt cyfrowy.

Dlatego właśnie targi są okazją do spotkania się z wieloma obecnymi klientami, przedyskutowania interesujących projektów, poznania osobiście osób, z którymi na co dzień współpracujemy. Jest to również szansa na zdobycie nowych kontaktów, zaprezentowania marki, pokazania się wśród innych firm, konkurentów. Namacalne zaprezentowanie bardzo dobrego produktu, a takie właśnie są produkty oferowane przez Grupę Cantoni, często uświadamia klientowi, że warto wypróbować nową markę.

Maria Worek
HARTING Polska

  • Targi po pandemii i w świecie cyfrowym – czy warto być na wystawach?
 
Maria Worek - HARTING Polska

Jako HARTING bierzemy udział w wielu wydarzeniach branżowych w ciągu roku i widzimy ogromny potencjał w prezentowaniu naszych nowości produktowych na żywo. Rozmowy z kontrahentami na targach to również możliwość zbudowania mocniejszych relacji niż poprzez wymianę maili lub kontakty telefoniczne. Zdecydowanie uważamy, że udział w wydarzeniach branżowych to nasz must have w budowaniu świadomości marki.

Jeżeli chodzi o pandemię, to pokazała ona bardzo dobitnie, że spotkań twarzą w twarz nie da się w biznesie niczym zastąpić. Oczywiście wiele można załatwić przez Teams lub telefon, natomiast różnica w jakości tych spotkań jest naprawdę ogromna. Według mnie zainteresowanie imprezami branżowymi jest dziś nawet większe niż przed pandemią. Frekwencja zarówno po stronie wystawców, jak i zwiedzających na targach jest dobra i wciąż wzrasta. Dla nas bardzo ważne są relacje z klientami i dzięki spotkaniom, eventom oraz wydarzeniom możemy o nie dbać i je rozwijać.

  • Wrześniowe edycje targów – co i gdzie pokazujecie? Jakie są przyszłe plany?

W tym roku bierzemy udział zarówno w TRAKO, jak i w targach Energetab. Dla nas to wydarzenia oparte na relacjach z już obecnymi klientami, o które dbamy i stale rozwijamy. Zawsze jednak staramy się znaleźć inne pola do rozwoju biznesu i poszukujemy nowych odbiorców. Ogólna promocja marki to nieodłączony element naszej strategii marketingowej, staramy się też podczas takich wydarzeń zawsze czymś zaskoczyć, tak aby pozostało to pamięci ich uczestników.

Myślę że życie i przyszłość stale mnie zaskakują, co bardzo lubię, dlatego nie chcę przewidywać. Na pewno z racji ogromnego rozwoju technologii, która rozwija się błyskawicznie, zmieniając życie każdego pokolenia nie do poznania, również przyszłość targowa rozwijała się będzie dynamicznie i w stronę nowoczesności.