Czy tegoroczny Energetab to zwiastun normalności?

| Gospodarka Aktualności

Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2021 odwiedziło blisko 8 tys. gości. Duża frekwencja w cieniu epidemii koronawirusa pozytywnie zaskoczyła organizatorów i ponad 270 wystawców, wśród których dominowały firmy krajowe, chociaż pojawiło się kilkanaście firm z 10 krajów europejskich. Zagrożenie epidemią zdecydowanie jednak ograniczyło liczbę zwiedzających z zagranicy, obawiających się konieczności odbycia kwarantanny.

Czy tegoroczny Energetab to zwiastun normalności?

Bielskie targi wyróżnia oferta ekspozycji plenerowych, z których część skupiona była w specjalnych strefach, jak np. strefa odnawialnych źródeł energii (OZE), w której prezentowano m.in. zestawy paneli PV oraz magazyny energii, strefa elektromobilności (SEL) ze stacjami ładowania pojazdów oraz samochodami elektrycznymi i możliwością jazdy teslą, a także strefa praktycznych pokazów technologii (SPP), gdzie można było oglądać pokazy podłączania pod napięciem mobilnego urządzenia zasilającego MUZ, wykonywane przez brygadę spółki Tauron Dystrybucja.

Zainteresowanie wzbudziły towarzyszące targom liczne konferencje, w tym na temat sprawiedliwej transformacji energetycznej, planów rozwojowych w zakresie sieci elektroenergetycznych, obecnego stanu i przyszłości fotowoltaiki czy też wyzwań związanych z wykorzystaniem energetyki rozproszonej, a także zastosowania robotów w przemyśle elektromaszynowym i w energetyce.

Sytuacja epidemiologiczna i obowiązujące przepisy sanitarne oraz dążenie organizatorów do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom targów powodowało pewne utrudnienia, jak konieczność rejestracji uczestników targów, stosowanie odstępów - czyli ograniczenia miejsc w salach konferencyjnych, itp. Zapewne też wielu potencjalnych uczestników nie zdecydowało się na przyjazd na targi. Dlatego część konferencji i wydarzeń targowych bezpośrednio relacjonowano w Internecie. Na stronie targów oraz w mediach społecznościowych można obejrzeć zarejestrowane konferencje i kilkanaście reportaży, w tym z wręczania wyróżnień targowych.

Organizatorzy zapraszają na Energetab 2022 w dniach od 13-15 września 2022 roku.

źródło: ZIAD Bielsko-Biała SA