Jaki był Energetab 2023?

Interesujące, wartościowe, większe niż rok temu i również liczniej odwiedzane – takie były wrześniowe targi w Bielsku-Białej. Według danych organizatora na imprezie obecnych było ponad 430 wystawców, których odwiedziło około 16 tys. gości. Przedstawiamy krótką relację z wydarzenia.

Posłuchaj
00:00

Podczas Energetabu można było tradycyjnie oglądać m.in. elementy i osprzęt linii napowietrznych oraz kablowych, transformatory, rozdzielnice, aparaturę obwodów pierwotnych i wtórnych, agregaty prądotwórcze, pojazdy specjalistyczne, podnośniki, wciągarki i inne. Nie zabrakło również mniejszych gabarytowo produktów – złączy i złączek oraz różnorodnych podzespołów montowanych na szynie DIN, czy też urządzeń sterowania. Część z eksponatów, szczególnie tych większych, prezentowanych było w wydzielonych strefach: OZE oraz elektromobilności.

Jak co roku targom towarzyszyły konferencje oraz prezentacje wystawców. Warto tu w szczególności wymienić dwudniową konferencję, która dotyczyła kwestii technicznych i biznesowych związanych z magazynowaniem energii. Ciekawym wydarzeniem było też spotkanie organizowane przez SEP we współpracy z Instytutem Energetyki i Komitetem Gospodarki Energetycznej FSNT-NOT – „Transformacja energetyczna w Polsce”.

Czym byłby Energetab bez licznych nagród targowych? W tym roku do konkursu wystawcy zgłosili aż 44 produkty, przy czym nagrodzone zostały m.in.: system do wciągania kabli średniego napięcia, wyłączniki izolacyjne niezawierające gazu SF6 oraz nowoczesne rozdzielnice wysokich napięć. Złotym Medalem Polskich Sieci Elektroenergetycznych nagrodzono terminale zabezpieczeniowe produkcji ZPrAE, zaś Złotym Medalem targów Energetab 2023 – zabezpieczenie linii kablowych średniego napięcia wytwarzane przez firmę Mikronika.

Na koniec odnotujmy ważne dwa jubileusze, które świętowali wieloletni wystawcy imprezy. Instytut Energetyki w tym roku obchodzi 70 lat działalności, zaś firma Phoenix Contact – okrągłe stulecie działalności. Przyszłoroczny, 37. Energetab odbędzie się w dniach 17-19 września 2024 roku.

Powiązane treści
Jaki był Energetab 2024?
Co we wrześniu zaoferuje Energetab 2024?
Udany Energetab 2022
Czy tegoroczny Energetab to zwiastun normalności?
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Panattoni oddaje do użytku nowoczesną fabrykę firmy Danfoss
Przemysł 4.0
W stronę kolei dużych prędkości i transferu technologii - strategiczne partnerstwo PESA Bydgoszcz i Hitachi Rail
Obudowy, złącza, komponenty
Rynek ceramiki technicznej
Silniki i napędy
Valeo otwiera w Polsce europejskie centrum R&D elektromobilności i rekrutuje ponad 100 inżynierów
Przemysł 4.0
Accenture przejmuje Industries eXcellence Group i wzmacnia współpracę z Siemensem w cyfryzacji przemysłu
Aktualności
Rozbudowa fabryki mebli

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów