Co we wrześniu zaoferuje Energetab 2024?

| Gospodarka Aktualności

Już po raz 37 podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich Energetab rodzima branża zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla energetyki oraz przemysłu. Wystawa odbędzie się w dniach 17-19 września, a na terenach przy Szyndzielni spodziewanych jest około 450 polskich i zagranicznych wystawców.

Co we wrześniu zaoferuje Energetab 2024?

Blisko pół tysiąca firm eksponujących swoje produkty – dużo to, czy mało? Na pewno wciąż jeszcze trochę do rekordu z roku 2019, kiedy to ofertę targową współtworzyło ponad siedemset podmiotów, ale umówmy się, że z okresem, gdy żyliśmy w z grubsza normalnej, w miarę przewidywalnej i pokojowej Europie trudno się porównywać. To były inne czasy. Ważne jednak, że impreza odbywa się bez przerw, regularnie rok w rok, w podobnym terminie, zaś po covidowej bessie odbudowuje swoją pozycję oraz liczbę uczestników.

ENERGETAB 2024

Nazwa: 37. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB
Termin: 17-19 września 2024 (wtorek-czwartek)
Godziny otwarcia ekspozycji: 9-17, ostatniego dnia 9-14
Miejsce: ul. Armii Krajowej 220, Bielsko-Biała
Organizator: ZIAD Bielsko Biała, tel. 33 813 82 31
Wstęp: bezpłatny, choć organizatorzy proszą o uprzednią rezerwację na stronie targów
Informacje: www.energetab.pl

Oczywiście zawsze miło jest poprzebywać przez kilka dni pod piękną górą Szyndzielnią, ozdobą Beskidu Śląskiego, gdzie na sporym wystawowym terenie - częściowo położonym pod otwartym niebem, a więc w efektownych pejzażach - można celebrować końcówkę lata. Na Energetabie warto jednak być przede wszystkim ze względów stricte zawodowych, bo chodzi o wciąż kluczową imprezę wystawienniczą dla rodzimej branży energetycznej, spinającą w całość i podsumowującą to, co na styku rozwiązań dla energetyki i przemysłu, z uwzględnieniem automatyki, jest w danym momencie obowiązujące.

OZE w centrum zainteresowania

Wśród spraw obowiązujących są również trendy, czyli prawda czasu. Organizatorzy, a więc ZIAD Bielsko-Biała, w swoich tegorocznych, przedtargowych zapowiedziach zwracają więc szczególną uwagę na ofertę wystawienniczą w zakresie magazynowania energii. Dotyczy to zarówno magazynów w wersjach przemysłowych, jak też prywatnych, przydomowych. W erze epokowej próby przejścia OZE z fazy pionierskiej do roli wiodących źródeł energii trudno się dziwić położeniu nacisku właśnie tym obszarze. Na pewno warto się nim zainteresować, bowiem wśród energetabowej ekspozycji znajdą się urządzenia i aparatura przyporządkowane OZE, rozwiązania związane z elektromobilnością i technologiami przyjaznymi dla środowiska – w tym oferta producentów paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i wspomnianych magazynów energii, jak również dostawców układów automatyki oraz systemów informatycznych pracujących na rzecz tych technologii.

Dla wzmocnienia efektu w programie targów pojawiło się Forum Magazynowania Energii prowadzone pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Z kolei wśród trzech specjalnych stref przygotowywanych dla wszystkich targowych gości na otwartym terenie znajdą się, jak rok temu, Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE oraz Strefa Elektromobilności – SEL, którym towarzyszyć będzie Strefa Praktycznych Pokazów Technologii Elektrycznych – SPP.

Oprócz tego uczestnicy imprezy tradycyjnie będą mogli przyjrzeć się całemu spektrum specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparatury rozdzielczej i łączeniowej, kontrolno-pomiarowej, urządzeniom oraz systemom automatyki i sterowania. Do pooglądania będzie też osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, rozwiązania z obszaru energooszczędnego oświetlenia przemysłowego i drogowego, a także komponenty systemów IT i telekomunikacyjnych stosowanych w energetyce oraz powiązane z nimi technologie sieciowe.

Dyskusje i nagrody

Paletę konferencyjną poszerzy 2 część Konferencji Naukowo-Technicznej „Energia Dziś i Jutro – omówienie wyzwań związanych z transformacją polskiej energetyki”. Jest ona organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz ZIAD Bielsko-Biała, a także Forum Dystrybutorów Energii, prowadzone przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Z kolei w trakcie uroczystości otwarcia targów nastąpi wręczenie wyróżnień dla laureatów konkursu na szczególnie wyróżniający się produkt prezentowany na tegorocznym Energetabie.

Wsparcia strategiczne i merytoryczne

Partnerem strategicznym trzydniowego wydarzenia jest dostawca energii Tauron Dystrybucja. Wśród partnerów medialnych znajduje się tradycyjnie Automatyka, Podzespoły, Aplikacje wraz z zaprzyjaźnioną redakcją miesięcznika Elektronik. Będzie nas można spotkać na stanowisku A-62, na które serdecznie zapraszamy!