Nidec ma w Indiach nową fabrykę narzędzi skrawających

| Gospodarka Aktualności

Firma Nidec Machine Tool Corporation uruchomiła na początku lipca nową fabrykę dla Nidec India Precision Tools - producenta i sprzedawcy narzędzi skrawających w Ranipet, w indyjskim stanie Tamil Nadu. Dysponując możliwościami produkcyjnymi 1,5 raza większymi niż obecne zdolności firmy, zakład będzie produkować frezy talerzowe, frezy zębnikowe i inne narzędzia skrawające. Fabryka będzie zaopatrywać klientów w Indiach, zaspokajając ich potrzeby wynikające z rosnącego zapotrzebowania na samochody oraz maszyny budowlane i rolnicze.

Nidec ma w Indiach nową fabrykę narzędzi skrawających

Nową fabrykę zlokalizowano na terenie Nidec Machine Tool o wielkości 55 tys. m². Jej powierzchnia 2 tys. m² mieści linie produkcyjne narzędzi skrawających do nacinania zewnętrznych i wewnętrznych zębów kół zębatych, o zdolności produkcyjnej 1,5 raza większej niż istniejący zakład.

Stosunkowo blisko zakładu znajdują się Chennai i Bengaluru, gdzie koncentruje się przemysł samochodowy - jest tam wielu producentów i dostawców pojazdów dwu- i czterokołowych powiązanych z producentami obrabiarek. Do jesieni bieżącego roku zostanie dodana sala wystawowa obrabiarek, w której klienci będą mogli obejrzeć rzeczywiste produkty, a nowa fabryka będzie wówczas również służyć jako baza sprzedaży obrabiarek.

W obliczu ciągłego wzrostu liczby ludności Indie spodziewają się wzrostu sprzedaży jednostkowej pojazdów w stałym tempie 10-15% rocznie. Ponadto oczekuje się, że wzrośnie zapotrzebowanie na skrzynie biegów z uwagi na intensyfikację elektryfikacji pojazdów i dalsze zwiększanie rynkowego udziału pojazdów na gaz ziemny (CNG).

Od założenia w 1963 roku firma Nidec Machine Tool India lokalnie projektuje, produkuje i sprzedaje narzędzia skrawające do obróbki kół zębatych. Dzięki wydajnym i trwałym narzędziom skrawającym, które zyskały popularność wśród wielu klientów, firma rozszerzyła swoją działalność w miarę powiększania się rynku.

Najnowsza inwestycja mająca na celu zwiększenie produkcji jest pierwszą inwestycją NMTI na dużą skalę po dołączeniu do Grupy Nidec w 2021 r.

źródło: Nidec Machine Tool Corporation

Zobacz również