Przyszłość pociągów hybrydowych

Według Markets and Markets, liczba pociągów z napędem hybrydowym zwiększy się globalnie z 412 jednostek w 2023 roku do 446 jednostek w roku 2030, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o ponad 1%.

Posłuchaj
00:00

Sprzyjać temu będą: rosnąca urbanizacja, zwiększona świadomość ekologiczna i - w wyniku tego - rosnące naciski na poprawę efektywności energetycznej, wsparcie rządowe oraz regulacje korzystne dla transportu przyjaznemu środowisku, a także rozwój nowych technologii - pociągów autonomicznych czy ogniw paliwowych.

W okresie objętym prognozą najszybciej będzie rósł popyt na pociągi hybrydowe o mocy użytkowej poniżej 2000 kW, które są popularne w kolei miejskiej i podmiejskiej. Największy udział w tytułowym rynku będą miały pociągi o prędkości w przedziale 100-200 km/h. Głównym odbiorcą pociągów hybrydowych będzie Ameryka Północna.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów