1300 robotów pomoże Volvo zmniejszyć zużycie energii o 20%

| Gospodarka Roboty

Firma ABB dostarczy Volvo Cars ponad 1300 robotów, w tym pakiety funkcjonalne, do pojazdów elektrycznych nowej generacji. Nowa rodzina energooszczędnych dużych robotów ABB i sterowników OmniCore TM pomoże spółce Volvo Cars uzyskać oszczędności energii rzędu 20% i osiągnąć przyjęte cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wdrożenie rozpocznie się w 2024 r. w zakładach produkcyjnych Volvo Cars w miejscowości Torslanda w Szwecji oraz Daqing w Chinach.

1300 robotów pomoże Volvo zmniejszyć zużycie energii o 20%

Pakiety funkcjonalne dla Volvo obejmują różne zadania produkcyjne - od zgrzewania punktowego, nitowania i dozowania, po wiercenie przepływowe i ultradźwiękową kontrolę spoin. Każdy pakiet stanowi gotowe do użycia, sprawdzone przez klientów połączenie sprzętu, oprogramowania i usług. Oprócz pakietów sprzętowych i funkcjonalnych najnowsza gama sterowników robotów OmniCore firmy ABB pomoże zapewnić oszczędności energii sięgające aż 20%, dzięki ich wysoce wydajnej elektronice mocy i zastosowaniu hamowania regeneracyjnego w robotach.

Podczas realizacji inwestycji ABB zapewni nieprzerwaną produkcję, korzystając z platformy programowej RobotStudio w celu wizualizacji i optymalizacji wdrożenia przed zainstalowaniem robotów. Opracowując i weryfikując wymagane systemy automatyki w przestrzeni wirtualnej, Volvo Cars i ABB stworzą rozwiązania, które można zaprojektować raz, ale wdrożyć wielokrotnie.

Volvo Cars i ABB mają długą tradycję wspólnych prac rozwojowych, których celem jest zwiększenie wydajności produkcji samochodów i ciągłe doskonalenie możliwości robotów przemysłowych w tym obszarze. W ramach najnowszego projektu obie firmy będą kontynuować współpracę przez kilka następnych lat, a pierwsze wdrożenia przewidywane są na początek 2024 r.

źródło: ABB