Duże zapotrzebowanie na recykling paneli słonecznych

Rośnie zapotrzebowanie na technologie i maszyny do recyklingu paneli fotowoltaicznych. Według Markets and Markets wartość powiązanego z tym rynku rośnie globalnie o około 20% rocznie, czemu sprzyja m.in. wzrost liczby instalacji paneli słonecznych, zaostrzanie przepisów dotyczących ochrony środowiska oraz rosnące zaangażowanie rządów w praktyki zrównoważonego gospodarowania odpadami, niedobory surowców do produkcji paneli fotowoltaicznych, czy też rozwój nowych technologii recyklingu, które zwiększają efektywność odzysku materiałów.

Posłuchaj
00:00

Największymi problemami będą rentowność recyklingu paneli słonecznych oraz brak ujednoliconych przepisów w tym zakresie.

Największy udział w tytułowym rynku będą miały panele z krzemu polikrystalicznego, ze względu na odzyskiwany materiał – metale, zwłaszcza aluminium, zaś pod względem geograficznym – Europa.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów