Rozwój przemysłu chemicznego

Rosnący popyt na chemikalia specjalistyczne, zwłaszcza środki do produkcji farb, klejów, powłok i tworzyw sztucznych, rozwój branży opakowaniowej, zwiększające się zapotrzebowanie na nawozy i środki ochrony roślin w rolnictwie, a także dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej i budowlanej, to główne czynniki napędzające rozwój przemysłu chemicznego.

Posłuchaj
00:00

Hamować go będą przede wszystkim wysokie koszty surowców, niestabilność cen ropy naftowej i wyzwania związane z dostosowaniem się do coraz surowszych regulacji środowiskowych.

W efekcie wartość branży chemicznej w skali globalnej zwiększy się z prawie 6,2 bln dolarów w 2024 roku do ponad 6,3 bln dolarów w 2025, co oznaczać będzie stabilny średni wzrost o 2,3% rocznie (wg Markets and Markets). Najszybciej będzie się ona rozwijała w regionie Azji i Pacyfiku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów