DHL uruchamia flotę 138 robotów Exotec – rewolucja automatyzacji magazynowej w logistyce farmaceutycznej

DHL Supply Chain Italy zainwestował ponad 14 mln euro w nowoczesny system automatycznego składowania i pobierania Exotec Skypod w centrum logistycznym w Livradze we Włoszech. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni pracuje 138 robotów mobilnych, wspierających operacje dla klientów z branży farmaceutycznej. Nowa instalacja to przykład, jak automatyzacja magazynów, robotyka współpracująca i technologie RFID kształtują logistykę 4.0 podnosząc efektywność, precyzję i bezpieczeństwo dostaw w sektorze o najwyższych wymaganiach.

Posłuchaj
00:00

Na wydzielonej przestrzeni o powierzchni ponad 7 000 m² pracuje 138 robotów, które realizują operacje magazynowe przy użyciu wysokowydajnego systemu automatycznego składowania i pobierania (AS/RS) Exotec Skypod. Technologia ta wspiera obsługę dwóch kluczowych klientów z sektora life science i ochrony zdrowia: firm Viatris oraz DOC Pharma.

DHL Supply Chain Italy zainwestował ponad 14 milionów euro, aby wyposażyć kampus w Livradze w ten zaawansowany system wysokiej automatyzacji, wzmacniając tym samym strategiczne znaczenie włoskiego rynku dla globalnego sektora logistyki medycznej.

Celem inwestycji jest rozwój jeszcze bardziej wydajnej, zintegrowanej i technologicznie zaawansowanej infrastruktury logistycznej, zgodnej z globalnymi standardami Grupy DHL.

W ostatnich latach DHL wdrażał we Włoszech szereg innowacji, w tym m.in. roboty współpracujące, które zwiększają produktywność, ograniczają liczbę błędów i poprawiają elastyczność operacyjną co ma kluczowe znaczenie w sektorze, gdzie precyzja, bezpieczeństwo i pełna identyfikowalność są absolutnym priorytetem.

Kluczowy węzeł w europejskiej logistyce medycznej

Antonio Lombardo, prezes i dyrektor generalny DHL Supply Chain Italy, komentuje:

– Kampus w Livradze jest częścią strategicznego regionu południowego Mediolanu, który obejmuje również logistykę farmaceutyczną. Przekształciliśmy Centrum Logistyki Medycznej DHL w Livradze w kluczowy węzeł naszej sieci, oferując klientom i pacjentom innowacyjne rozwiązania oparte na najnowszych technologiach. Obecnie Włochy odgrywają centralną rolę w europejskiej logistyce ochrony zdrowia, a my jesteśmy dumni, że jako pierwsi – wspólnie z naszymi klientami Viatris i DOC Pharma – wdrożyliśmy na dużą skalę rozwiązanie typu „goods-to-person”. Po wcześniejszym zintegrowaniu robotów współpracujących Locus, teraz rozszerzamy nasze portfolio o technologie takie jak RFID, które umożliwiają śledzenie produktów farmaceutycznych w czasie rzeczywistym, gwarantując najwyższą jakość obsługi.

Partnerstwo oparte na innowacji i niezawodności

Riccardo Zagaria, dyrektor generalny DOC Pharma, dodaje:

– Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do tego kamienia milowego w procesie innowacyjnym DHL. W świecie, w którym logistyka przestaje być tylko usługą operacyjną, a staje się strategicznym ogniwem w łańcuchu wartości, w DOC Pharma – jako lider w komercjalizacji leków generycznych i markowych – w pełni podjęliśmy wyzwanie automatyzacji. Współpracujemy z partnerami logistycznymi, którzy podzielają nasze wartości: niezawodność, innowacyjność i kompetencje. Wspólnie z DHL zaangażowaliśmy czas, zasoby i know-how w projekt mający na celu zwiększenie efektywności, precyzji i zrównoważenia procesów dystrybucji. To rozwiązanie nie tylko podnosi jakość obsługi, ale także wzmacnia konkurencyjność całego ekosystemu. Wierzymy, że tego typu partnerstwa są niezbędne, by sprostać przemianom rynkowym i tworzyć trwałą, wspólną wartość dla pacjentów, farmaceutów oraz wszystkich interesariuszy sektora ochrony zdrowia.

 

Źródło: DHL

Powiązane treści
Globalny rynek robotów przemysłowych skurczył się o 5,8%
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
4NE1 i MiPA – NEURA Robotics wprowadza roboty kognitywne do przemysłu i domu
Humanoidalny robot TIAGo Pro i embodied AI: nowy etap współpracy człowieka z maszyną
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Wyniki finansowe firmy KUKA
Silniki i napędy
Nidec ACIM uruchamia w Chinach nową superfabrykę silników
Roboty
Sztuczna inteligencja uczy robota pokonywać każdy teren
Aktualności
Endress+Hauser z nagrodą
Roboty
Globalny rynek robotów przemysłowych skurczył się o 5,8%
Roboty
Nowy CEO firmy KUKA

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów