Panele Weintek - nowoczesne, uniwersalne i konkurencyjne cenowo

| Prezentacje firmowe Artykuły

Dotykowe panele operatorskie Weintek stanowią część oferty firmy Multiprojekt. Urządzenia te łączy możliwość stosowania z wieloma sterownikami PLC oraz zaawansowane technologicznie cechy nowoczesnych HMI przemysłowych. Łatwość programowania, kompatybilność oraz konkurencyjna cena powodują, że są one bardzo często stosowane również w maszynach polskich producentów.

Panele Weintek - nowoczesne, uniwersalne i konkurencyjne cenowo

W lutym 2012 roku firma Weintek wprowadziła na rynek 4 nowe panele HMI z serii eMT3000. Stanowią one uzupełnienie oferty nowoczesnych paneli przemysłowych, wśród których znajduje się już WT3010, nowość roku 2011. Wszystkie panele są dotykowe i mają przekątną ekranu od 7 do 15 cali oraz aktywną matrycę TFT wyświetlacza LCD.

Nowe modele wprowadzają możliwość powiadamiania za pomocą e-maila o konkretnych alarmach lub składanie regularnych raportów do wcześniej zdefiniowanych użytkowników. Pojawiła się także możliwość zabezpieczenia dostępu do panelu w postaci klucza sprzętowego USB. Zwiększono liczbę kont użytkowników do 128, każde o 14 poziomach dostępu, które mogą znacznie różnić się funkcjonalnością.

HMI Weintek to idealne centrum wymiany danych procesowych. Może jednocześnie łączyć się z wieloma różnymi urządzeniami, agregując dane i archiwizując je na pamięci zewnętrznej lub wewnętrznej flash. Dane w prosty sposób można kopiować między komórkami pamięci w podłączonych urządzeniach cyklicznie bądź na żądanie.

Reprezentacja danych może być przedstawiona na wykresie na podstawie aktualnego odczytu lub danych historycznych. Możemy także zalogować się na panel za pomocą protokołu FTP i po prostu pobrać z niego pliki z zebranymi danymi. Urządzenie potrafi też korzystać ze zdalnego print-serwera wysyłając do niego dane służące do wydruku lub archiwizacji.

W nowej serii eMT, oprócz już istniejących protokołów wielu urządzeń, dodatkowo zaimplementowano obsługę popularnego protokołu CANopen, a także stosowanego w automatyce budynkowej BACnet. Cały czas jest dostępny wbudowany serwer VNC i EasyAccess służące do dostępu zdalnego z dowolnego miejsca na świecie. Serię eMT3000 wyposażono w wydajne procesory, które obsłużą bez problemu dużą ilość danych i dynamiczną grafikę oraz filmy i animacje.

Możemy odtwarzać filmy instruktażowe wideo pomagające w obsłudze nowej maszyny. W niektórych procesach przydatną funkcją jest podgląd obrazu z dwóch kamer, które można podłączyć teraz do modeli 12- i 15-calowych, mających w standardzie wejścia wideo. Przykładowo w przypadku wystąpienia usterki panel może zrobić zdjęcie aktualnej sytuacji w celu późniejszego zdiagnozowania usterki w procesie.

Obudowy modeli 7" (eMT3070A), 12,1" (eMT3120A) i 15-calowych (eMT 3150A) zostały wyprodukowane z lekkich stopów aluminium. Obudowa panelu 10,4" (eMT 3105P) wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Obudowy przeznaczone są docelowo do wykorzystania w przemyśle, ale coraz większa liczba klientów stosuje je także jako HMI w pomieszczeniach publicznych lub nawet inteligentnych domach ze względu na estetykę wykonania.

Oprogramowanie do paneli HMI jest bezpłatne i daje możliwość symulacji bez sprzętu lub np. tylko ze sterownikiem PLC, gdy komputer działa jako panel HMI. Firma Multiprojekt oferuje kompleksową obsługę klienta, której częścią są bezpłatne szkolenia. Prowadzimy je w oddziałach w Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu. W każdej lokalizacji kursy organizowane są co kilka tygodni.

Aktualne terminy można znaleźć na stronie www.multiprojekt.pl/szkolenia. W zakresie paneli operatorskich prowadzimy szkolenie "Konfiguracja i tworzenie wizualizacji na panelach HMI firmy Weintek". Poz wala ono zapoznać się z panelami z serii MT6000/8000 oraz WT3000. Omówione są zarówno sprzętowe aspekty komunikacji z innymi urządzeniami, jak i tworzenie gotowych wizualizacji oraz programowanie.

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl