Czujniki koloru i kontrastu F25 W/RGB/C. Idealne rozwiązanie dla przemysłu opakowaniowego i drukarskiego!

Użytkownicy czujników koloru i kontrastu stawiają coraz wyższe wymagania ich producentom. Nowe czujniki tego typu są opracowywane pod konkretne zamówienia klientów przemysłowych, co pozwala na rozwiązywanie określonych problemów technicznych. W wyniku tego powstają czujniki najbardziej odpowiadające potrzebom danej branży.

Posłuchaj
00:00

W przemyśle opakowaniowym dominującą pozycję miały duże (58×82×31mm), wielofunkcyjne, drogie czujniki koloru i kontrastu, które znajdowały się w ofercie wielu producentów. Dążenie do miniaturyzacji oraz konieczność ograniczania kosztów w przemyśle zmusza producentów do prac nad nowymi rozwiązaniami.

Fot. 1. Srebrna, połyskliwa folia, która utrudnia detekcję znaczników

Niemiecki Sensopart jest jedną z tych firm, które szybko odpowiedziały na nowe wyzwania, opracowując miniaturowe (34× 20×12 mm) czujniki koloru i kontrastu dla przemysłu opakowaniowego, drukarskiego, farmaceutycznego oraz spożywczego. Cechują się one stopniem ochrony IP69K oraz mają certyfikat ECOLAB.

Nowe materiały opakowaniowe - wielobarwne, odbijające światło, srebrne i złote folie aluminiowe, są chętnie wykorzystywane przez projektantów opakowań, ale niestety są zmorą dla automatyków i konstruktorów maszyn opakowaniowych. Ich wykrywanie oraz detekcja umieszczonych na nich znaczników technologicznych jest wyjątkowo trudna. Z tymi oczekiwaniami zmierzyła się firma Sensopart i wprowadziła na rynek nowy czujnik koloru FT25C. W niewielkiej obudowie mieszczą się wielkie możliwości. FT 25C potrafi odróżnić nawet nieznaczne różnice barw, bez problemu radzi sobie z detekcją materiałów błyszczących nawet w bardzo szybkich procesach produkcyjnych.

Nie zawsze jest zasadne stosowanie tak zaawansowanych czujników koloru. W wielu aplikacjach wystarczy użycie czujnika kontrastu - np. FT 25RGB1, który przewyższa szybkością reakcji czujnik koloru i wykryje znaczniki niewiele różniące się od koloru tła.

Producent zadbał również o możliwości adaptacyjne tych czujników do istniejących rozwiązań. Prosty uchwyt MZF25 pozwala szybko i bez żadnych mechanicznych przeróbek zamienić stary czujnik na nowoczesny FT25. W ofercie znajdują się również ciekawie zaprojektowane uchwyty montażowe dla serii F25.

SELS sp. z o.o. spółka komandytowa
www.sels.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak zintegrować dane ze starszego sprzętu w branży farmaceutycznej
Pomiary
PQ Cube – precyzyjna kontrola ciśnienia w zaawansowanych aplikacjach pneumatycznych
Silniki i napędy
Falowniki szafowe MOVITRAC – nowoczesne rozwiązania SEW-EURODRIVE do sterowania silnikami
Powiązane treści
Ściany w technikolorze
Wszechstronna drukarka oznaczników THM MMP: jedno urządzenie do wszystkich zadań
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów