Profesjonalne systemy oznaczeń firmy BRADY

| Prezentacje firmowe Artykuły

Poprawne i czytelne oznaczenie instalacji i urządzeń jest jednym z podstawowych wymagań w zakresie budowy systemów elektrycznych i automatyki. Dzięki oznaczeniom eksploatacja jest bardzo wygodna, a czas usunięcia awarii skraca się do minimum.

Profesjonalne systemy oznaczeń firmy BRADY

Firma BRADY prezentuje bardzo szeroką ofertę oznaczników oraz etykiet do profesjonalnych zastosowań w ciężkich warunkach przemysłowych. Znajdziemy tutaj oznaczniki kabli i przewodów, a także całą gamę etykiet do oznaczania przewodów, urządzeń i aparatów oraz etykiet ogólnego przeznaczenia.

OZNACZNIKI KABLOWE

Bardzo powszechne wśród oznaczników kablowych są poliolefinowe koszulki termokurczliwe PermaSleeve. Oznaczniki te charakteryzują się stopniem kurczenia 3:1, spełniają również normy SAE AMS-DTL-23053/5 klasy 1, SAE-AS-81531, MIL-STD-202, a także UL224. Oznaczniki dostępne są w formie gotowych koszulek lub ciągłych rurek do samodzielnego nacinania.

Ciekawym rozwiązaniem są również winylowe etykiety samolaminujące się. Zadrukowana część etykiety zostaje przesłonięta przez część przezroczystą. Tak przygotowany oznacznik jest odporny na działanie wody, oleju, rozpuszczalników oraz ścieranie.

ETYKIETY DO ZASTOSOWAŃ W PRZEMYŚLE

W zakresie etykiet samoprzylepnych BRADY wychodzi naprzeciw klientom i stara się sprostać ich wszystkim wymaganiom. Dostępnych jest bardzo dużo materiałów, z których wykonane są etykiety. W połączeniu z odpowiednio mocnym klejem możemy zagwarantować trwałe oznaczenie w nawet bardzo nieprzyjaznym środowisku i podłożu. Możemy wyróżnić etykiety poliestrowe, winylowe, nylonowe, matowe lub w połysku, metalizowane, metaliczne, z mocnym klejem akrylowym lub agresywnym klejem na bazie gumy, w dowolnych kolorach.

Etykietami, na które należy zwrócić uwagę, są na pewno etykiety EPREP (Engraved Plate REPlacements). Są to innowacyjne etykiety stworzone w celu zamiany tabliczek grawerowanych etykietami drukowanymi. Etykiety takie znajdują zastosowanie m.in. na panelach sterujących, pod lampkami i przyciskami oraz wyłącznikami awaryjnymi.

DRUKARKI DO ETYKIET

W ofercie BRADY znajdziemy również szeroką gamę drukarek termotransferowych, wśród których każdy znajdzie drukarkę dopasowaną do swoich potrzeb. Mamy do wyboru drukarki przenośne: wytrzymała i odporna na uderzenia podręczna BMP21-PLUS oraz wszechstronna i uniwersalna drukarka BMP71. Do tego oferowane są drukarki stacjonarne: kompaktowa i ekonomiczna BBP11, automatyczna BBP33 oraz przemysłowa BP-PR300.

Najpopularniejszą wśród powyższych drukarek jest BMP71. Jest to drukarka przenośna umożliwiająca samodzielne zadrukowanie etykiet. Dzięki złączu USB istnieje również możliwość drukowania dużej ilości oznaczników czy etykiet bezpośrednio z komputera. Drukarka nie wymaga kalibracji przy zmianie etykiet, ponieważ wszystkie materiały eksploatacyjne mają chip. Dzięki temu drukowanie rozpoczyna się już od pierwszej etykiety. BMP71 sygnalizuje również, czy założona kalka dopasowana jest do etykiet, aby nadruk był jak najwyższej jakości. Drukarką można zadrukować etykiety gotowe die-cut, a także taśmy ciągłe, łącznie ponad 30 typów różnych materiałów.

Wszystkie opisane rozwiązania znajdują się w ofercie firmy ASTAT.

Bartłomiej Kocik
ASTAT

www.astat.com.pl

Zobacz również