Bezprzewodowe moduły wejść/wyjść z interfejsem Wi-Fi w ofercie Guru Control Systems

Firma ICP DAS, której dystrybutorem w Polsce jest Guru Control Systems, produkuje od dawna moduły wejść-wyjść analogowych i cyfrowych komunikujących się z systemem nadrzędnym za pomocą interfejsów przewodowych, takich jak RS-485 czy Ethernet, oraz bezprzewodowego interfejsu ZigBee. Poszczególne rodziny modułów mają wbudowaną obsługę różnych protokołów transmisji. Są to między innymi DCON, Modbus/RTU, Modbus/TCP, CAN, CANOpen, DeviceNet, EtherNet/IP, PROFIBUS i PROFINET. Od niedawna dostępna jest też nowa seria modułów bezprzewodowych WF-2000 z interfejsem Wi-Fi.

Posłuchaj
00:00

WF-2000 – kluczowe cechy i zastosowania

Moduły WF-2000 obsługują interfejs WLAN zgodny ze standardem IEEE 802.11b/g. Dzięki popularności tego standardu można je łatwo integrować z istniejącymi systemami sterowania i monitorowania. Moduły wspierają również protokoły Modbus/TCP i UDP oraz zapewniają obsługę standardów szyfrowania WEP, WPA i WPA2, co zwiększa bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Zasięg transmisji bezprzewodowej wynosi do 100 metrów (przy bezpośredniej widoczności), co czyni je idealnym rozwiązaniem w aplikacjach przemysłowych wymagających elastyczności i mobilności. Dzięki obsłudze oprogramowania

Fot. 1. Moduł WF-2055 - 8 izolowanych wejść cyfrowych z 32-bitowymi licznikami i 8 izolowanych wyjść cyfrowych

Fot. 2. Moduł WP-2571 - przemysłowy mostek Ethernet na Wi-Fi 802.11b/g

Fot. 3. Moduł I-7540D-WF - przemysłowy konwerter CAN na Wi-Fi

Tworzenie par wejść i wyjść przez Ethernet

Oprogramowanie modułów WF-2000 oferuje funkcję konfiguracji par wejść i wyjść, takich jak DI z DO (wejścia cyfrowe z wyjściami cyfrowymi) oraz AI z AO (wejścia analogowe z wyjściami analogowymi). Po odpowiednim ustawieniu moduły automatycznie monitorują stan zdalnego wejścia i odzwierciedlają go na swoim lokalnym wyjściu, wykorzystując w tle protokół Modbus/TCP. Moduły z serii WF-2000 wytwarzane są w obudowach o wymiarach 110 × 90 × 33 mm. Zasilanie są napięciem stałym 10–30 VDC oraz pracują w zakresie temperatur od -25°C do +75°C.

Modele dostępne na rynku

Aktualnie użytkownicy mogą wybierać spośród dwóch modeli modułów wejść-wyjść cyfrowych:

  • WF-2055 – wyposażony w 8 izolowanych wejść cyfrowych z 32-bitowymi licznikami oraz 8 izolowanych wyjść cyfrowych,
  • WF-2060 – oferujący 6 izolowanych wejść cyfrowych oraz 6 wyjść przekaźnikowych.

Wkrótce dostępne będą:

  • WF-2019 – moduł z 10 uniwersalnymi wejściami analogowymi, obsługującymi sygnały napięciowe i prądowe, zaprojektowany do precyzyjnych pomiarów termopar z automatyczną kompensacją zimnego złącza w każdym kanale,
  • WF-2017 – urządzenie wyposażone w 8 wejść analogowych różnicowych lub 16 wejść analogowych ze wspólną masą,
  • WF-2051 – model oferujący 16 izolowanych wejść cyfrowych z 32-bitowymi licznikami.

Rozszerzenie serii WF-2000

Serię WF-2000 uzupełnia WF-2571 – przemysłowy mostek Ethernet na Wi-Fi. Urządzenie to nie wymaga instalacji sterowników i umożliwia bezpośrednie przesyłanie danych między urządzeniami z interfejsem Ethernet 10/100M a siecią Wi-Fi 802.11b/g. Dzięki temu znacznie ułatwia dostęp do sieci bezprzewodowej oraz Internetu różnym aplikacjom przemysłowym.

Nowoczesne konwertery CAN na Wi-Fi

W ofercie dostępny jest również moduł I-7540D-WF – przemysłowy konwerter CAN na Wi-Fi. Obsługuje on bezprzewodową transmisję danych protokołu CAN między siecią CAN i siecią zgodną ze standardem 802.11b/g. Moduł ten idealnie nadaje się do aplikacji mobilnych (np. w pojazdach) lub stacjonarnych sieci CAN znajdujących się w zasięgu 100 m.

Konwerter działa w dwóch trybach:

  • Punkt dostępowy – dane są przekazywane między jednym lub wieloma punktami dostępowymi WLAN, które często stanowią część wewnętrznej sieci IT firmy.
  • Ad-hoc – nawiązywane jest bezpośrednie połączenie między pojedynczym konwerterem I-7540D-WF i komputerem wyposażonym w zintegrowany interfejs WLAN lub z drugim konwerterem I-7540D-WF.

Więcej informacji

Wszystkie opisane produkty można nabyć u polskiego dystrybutora firmy ICP DAS – w firmie Guru Control Systems. Szczegółowe informacje techniczne i opisy urządzeń dostępne są na platformie informacyjno-handlowej www.kamlab.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu mailowego.

 

Guru Control Systems
KamLAB

www.gurucs.pl

Więcej na www.guru.com.pl
Powiązane treści
Zastosowanie komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi w sieciach przemysłowych
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie, aparatura nn
UPS NETLINE RT – dla sieci, serwerów i automatyki przemysłowej
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją
Guru Control Systems Guru Control Systems www.guru.com.pl/ info@guru.com.pl

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów