Bezprzewodowe moduły wejść/wyjść z interfejsem Wi-Fi w ofercie Guru Control Systems

Firma ICP DAS, której dystrybutorem w Polsce jest Guru Control Systems, produkuje od dawna moduły wejść-wyjść analogowych i cyfrowych komunikujących się z systemem nadrzędnym za pomocą interfejsów przewodowych, takich jak RS-485 czy Ethernet, oraz bezprzewodowego interfejsu ZigBee. Poszczególne rodziny modułów mają wbudowaną obsługę różnych protokołów transmisji. Są to między innymi DCON, Modbus/RTU, Modbus/TCP, CAN, CANOpen, DeviceNet, EtherNet/IP, PROFIBUS i PROFINET. Od niedawna dostępna jest też nowa seria modułów bezprzewodowych WF-2000 z interfejsem Wi-Fi.

Posłuchaj
00:00

WF-2000 – kluczowe cechy i zastosowania

Moduły WF-2000 obsługują interfejs WLAN zgodny ze standardem IEEE 802.11b/g. Dzięki popularności tego standardu można je łatwo integrować z istniejącymi systemami sterowania i monitorowania. Moduły wspierają również protokoły Modbus/TCP i UDP oraz zapewniają obsługę standardów szyfrowania WEP, WPA i WPA2, co zwiększa bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Zasięg transmisji bezprzewodowej wynosi do 100 metrów (przy bezpośredniej widoczności), co czyni je idealnym rozwiązaniem w aplikacjach przemysłowych wymagających elastyczności i mobilności. Dzięki obsłudze oprogramowania

Fot. 1. Moduł WF-2055 - 8 izolowanych wejść cyfrowych z 32-bitowymi licznikami i 8 izolowanych wyjść cyfrowych

Fot. 2. Moduł WP-2571 - przemysłowy mostek Ethernet na Wi-Fi 802.11b/g

Fot. 3. Moduł I-7540D-WF - przemysłowy konwerter CAN na Wi-Fi

Tworzenie par wejść i wyjść przez Ethernet

Oprogramowanie modułów WF-2000 oferuje funkcję konfiguracji par wejść i wyjść, takich jak DI z DO (wejścia cyfrowe z wyjściami cyfrowymi) oraz AI z AO (wejścia analogowe z wyjściami analogowymi). Po odpowiednim ustawieniu moduły automatycznie monitorują stan zdalnego wejścia i odzwierciedlają go na swoim lokalnym wyjściu, wykorzystując w tle protokół Modbus/TCP. Moduły z serii WF-2000 wytwarzane są w obudowach o wymiarach 110 × 90 × 33 mm. Zasilanie są napięciem stałym 10–30 VDC oraz pracują w zakresie temperatur od -25°C do +75°C.

Modele dostępne na rynku

Aktualnie użytkownicy mogą wybierać spośród dwóch modeli modułów wejść-wyjść cyfrowych:

  • WF-2055 – wyposażony w 8 izolowanych wejść cyfrowych z 32-bitowymi licznikami oraz 8 izolowanych wyjść cyfrowych,
  • WF-2060 – oferujący 6 izolowanych wejść cyfrowych oraz 6 wyjść przekaźnikowych.

Wkrótce dostępne będą:

  • WF-2019 – moduł z 10 uniwersalnymi wejściami analogowymi, obsługującymi sygnały napięciowe i prądowe, zaprojektowany do precyzyjnych pomiarów termopar z automatyczną kompensacją zimnego złącza w każdym kanale,
  • WF-2017 – urządzenie wyposażone w 8 wejść analogowych różnicowych lub 16 wejść analogowych ze wspólną masą,
  • WF-2051 – model oferujący 16 izolowanych wejść cyfrowych z 32-bitowymi licznikami.

Rozszerzenie serii WF-2000

Serię WF-2000 uzupełnia WF-2571 – przemysłowy mostek Ethernet na Wi-Fi. Urządzenie to nie wymaga instalacji sterowników i umożliwia bezpośrednie przesyłanie danych między urządzeniami z interfejsem Ethernet 10/100M a siecią Wi-Fi 802.11b/g. Dzięki temu znacznie ułatwia dostęp do sieci bezprzewodowej oraz Internetu różnym aplikacjom przemysłowym.

Nowoczesne konwertery CAN na Wi-Fi

W ofercie dostępny jest również moduł I-7540D-WF – przemysłowy konwerter CAN na Wi-Fi. Obsługuje on bezprzewodową transmisję danych protokołu CAN między siecią CAN i siecią zgodną ze standardem 802.11b/g. Moduł ten idealnie nadaje się do aplikacji mobilnych (np. w pojazdach) lub stacjonarnych sieci CAN znajdujących się w zasięgu 100 m.

Konwerter działa w dwóch trybach:

  • Punkt dostępowy – dane są przekazywane między jednym lub wieloma punktami dostępowymi WLAN, które często stanowią część wewnętrznej sieci IT firmy.
  • Ad-hoc – nawiązywane jest bezpośrednie połączenie między pojedynczym konwerterem I-7540D-WF i komputerem wyposażonym w zintegrowany interfejs WLAN lub z drugim konwerterem I-7540D-WF.

Więcej informacji

Wszystkie opisane produkty można nabyć u polskiego dystrybutora firmy ICP DAS – w firmie Guru Control Systems. Szczegółowe informacje techniczne i opisy urządzeń dostępne są na platformie informacyjno-handlowej www.kamlab.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu mailowego.

 

Guru Control Systems
KamLAB

www.gurucs.pl

Więcej na www.guru.com.pl
Powiązane treści
Zastosowanie komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi w sieciach przemysłowych
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Opłacalny mikroskop chirurgiczny dla krajów o słabej infrastrukturze wygrywa konkurs na polimerowe łożysko w konkursie manus 2025
Przemysł 4.0
Modernizacja maszyn zgodna z wymogami UE. Nie ryzykuj przestojów – sprawdź zgodność maszyn z normami UE!
Obudowy, złącza, komponenty
Firma igus wprowadza na rynek odporne na zużycie łożyska ślizgowe testowane pod kątem obecności PTFE
Silniki i napędy
Rozwiązania napędowe Hägglunds wspierają proces rafinacji konwertorowej w firmie UHT
Obudowy, złącza, komponenty
Szafy przemysłowe z wydajnym chłodzeniem, chroniące wrażliwą elektronikę
Roboty
Robotyzacja procesów spawalniczych – kiedy warto zainwestować w robota spawalniczego?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją
Guru Control Systems Guru Control Systems www.guru.com.pl/ info@guru.com.pl

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów