Micro820 - kompaktowy i funkcjonalny mikrosterownik PLC
| Prezentacje firmowe ArtykułyNowy, 20-punktowy sterownik Micro820 firmy Rockwell Automation marki Allen-Bradley został zaprojektowany z myślą o niewielkich maszynach i zdalnych systemach automatyki. Kompaktowość oraz zintegrowane wejścia/wyjścia, zarówno cyfrowe, jak i analogowe, powodują, że znajduje on zastosowanie także w przypadku niewielkich aplikacji procesowych.
Sterownik ma wbudowane porty: szeregowy oraz Ethernet. Mogą one realizować komunikację z zewnętrznymi urządzeniami za pomocą protokołów Modbus RTU/TCP i Ethernet/IP. Nowością, która pojawiła się w przypadku premiery Micro820, są dwa nowe moduły. Skaner sieci DeviceNet (2080-DNET20) oraz moduł szybkiego licznika (2080-MOT-HSC).
Dzięki skanerowi sieci jesteśmy w stanie stworzyć niewielki, rozproszony system automatyki. Skaner jest w stanie obsłużyć do 20 urządzeń w sieci. Moduł wtykowy szybkiego licznika ma częstotliwość zliczania impulsów do 250 kHz. Istnieje również możliwość zamówienia sterownika z wyjmowanym blokiem zacisków, co ułatwia jego okablowanie. Micro820 ma gniazdo na kartę microSD, obsługujące karty o pojemności do 32 GB w formacie FAT32/16. Karta może służyć do przechowywania danych procesowych i receptur.
Istnieje również możliwość zapisania programu na kartę SD w celu klonowania i tworzenia kopii bezpieczeństwa. Wszystkie pliki zapisywane są w formacie CSV, co umożliwia ich łatwe przeglądanie. Sterownik programujemy za pomocą darmowego narzędzia Connected Components Workbench, które jest wspólne dla wszystkich sterowników z rodziny Micro800. Do wyboru mamy trzy języki programowania: drabinkowy LD, bloków funkcyjnych FBD i język tekstowy ST.
Dzięki zintegrowanemu środowisku deweloperskiemu Connected Components Workbench użytkownik może zaprogramować nie tylko sterownik Micro820. Oprogramowanie uwzględnia także konfigurację komponentów łączonych z platformą Micro800. Są to przede wszystkim panele PanelView Component, falowniki PowerFlex, serwonapędy Kinetix 3 i przekaźniki bezpieczeństwa 440C. Wspólne i nowoczesne oprogramowanie w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas realizacji projektu. Kluczową informacją jest fakt, iż oprogramowanie jest darmowe! Na stronach producenta, czyli firmy Rockwell Automation, znajdują się liczne przykłady implementacji różnych funkcjonalności dla sterowników Micro800. Zachęcamy do pobrania CCW ze strony www.ab.com lub www.rockwellautomation.com.
Sterownik Micro820 został wyposażony w opcjonalny panel LCD o stopniu ochrony IP65, łączony przez wbudowany port RS-232. Panel ten może pełnić funkcję interfejsu między użytkownikiem a maszyną (podgląd danych procesowych), ma klawisze funkcyjne, dzięki którym możemy zmieniać dane wejściowe, a także w prosty sposób podejrzeć i zmienić adres IP sterownika. Panel posiada możliwość wyświetlania 4 lub 8 linijek znaków ASCII, co w zupełności wystarczy na wyświetlenie danych procesowych w przypadku niedużych aplikacji. Istnieje możliwość powieszenia panelu na szynie DIN. Ma on podświetlenie w 4 kolorach oraz port USB, przez który istnieje możliwość wgrania oraz zgrania programu ze sterownika.
Cechy i zalety sterownika Micro 820:
- sterownik Micro820 został zaprojektowany dla małych autonomicznych maszyn,
- programowanie urządzenia za pomocą Ethernet/IP,
- wbudowany port Ethernet oraz szeregowy RS-232/485 do aplikacji rozproszonych,
- wbudowany zegar czasu rzeczywistego (RTC) bez konieczności użycia baterii,
- gniazdo kart microSD do przesyłania programów, dzienników danych i receptur,
- wybrane modele są dostępne z wyjmowanymi blokami zacisków, ułatwiającymi instalację okablowania,
- wyjścia PWM sterowane z częstotliwością do 5 kHz.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat sterowników Micro zapraszamy do kontaktu z nami.
Rockwell Automation Sp. z o. o.
www.rockwellautomation.pl