Co nowego w firmie WERMA?

| Prezentacje firmowe Artykuły

Nowa seria Kompakt 37 zawiera szeroką gamę produktów. Oferuje 48 różnych wariantów - więcej niż jakiekolwiek inne kolumny sygnalizacyjne. Produkty tej serii oferowane są w dwóch wersjach wykonania soczewek oraz dwóch wersjach kolorystycznych obudów - czarnej i w kolorze metalicznym. Zastosowane diody LED wysokiej jasności mają wyraźne barwy, które są widoczne nawet w jasnym świetle słonecznym. Atutem jest wysoki stopień ochrony IP65.

Co nowego w firmie WERMA?

KOMPAKTOWE I WIELOFUNKCYJNE

Smukła i elegancka wieża Kompakt 37 może ostrzegać sześcioma różnymi sygnałami, pięcioma świetlnymi i jednym dźwiękowym. Średnica tego sygnalizatora to zaledwie 37,5 mm, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z maszynami i urządzeniami o niedużych gabarytach. Wieże w kolorze metalicznym nadają się szczególnie do zastosowań, w których wygląd optyczny urządzenia jest bardzo ważny; dobrze wtapiają się w stylistykę profili aluminiowych stosowanych do konstrukcji korpusów maszyn.

Nowa seria to zdecydowanie bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Żywotność kolumny sięga 50 000 godzin, przy bardzo niskim zużyciu energii i atrakcyjnej cenie.

GŁOŚNO I MELODYJNIE

W halach produkcyjnych niezbędne jest głośne i wyraźne ostrzeganie. Zapewnia to nowy sygnalizator dźwiękowy dedykowany dla cieszących się uznaniem serii Kombi SIGN70 i SIGN71. Buczek zapewnia wyraźny dźwięk i regulację głośności do 102 dB. Element ten umożliwia odtwarzanie do 15 różnych plików dźwiękowych w formacie mp3 lub wav. Powiększona część głośnika (przez co moduł ma kształt natrysku prysznicowego) pomaga w zapewnieniu doskonałej jakość dźwięku.

Programowanie dźwięków, komunikatów tekstowych lub muzyki jest niezwykle łatwe dzięki możliwości podłączenia do komputera za pomocą kabla USB w celu wgrania plików dźwiękowych. Oprogramowanie dostarczone z produktem umożliwia tworzenie listy odtwarzania i jest zgodne z aktualnymi systemami operacyjnymi Windows.

Nowy element dźwiękowy może być w prosty sposób dokładany do już zainstalowanych kolumn sygnalizacyjnych z rodziny Kombi SIGN70 i 71. Innowacyjny sposób montażu typu "twist and fit" umożliwia montaż mechaniczny i elektryczny w ciągu kilku sekund.

SZYBKO, ŁATWO I PRZYJEMNIE

W odpowiedzi na potrzeby klientów powstał nowy moduł bazowy ze złączem M12. Nie są wymagane zatem żadne narzędzia do podłączenia okablowania kolumny, a wymiana lub przeniesienie urządzenia polega tylko na pracach czysto mechanicznych. Typowy kabel z 8-stykowym złączem M12 jest podłączany do konektora i wieża sygnalizacyjna jest gotowa do użycia. Rozwiązanie to może być bardzo przydatne np. w systemach ANDON, gdzie reorganizacja stanowiska montażowego i zmiana lokalizacji sygnalizatora zdarza się dosyć często.

Nie ma znaczenia, czy kolumna ma być zamontowana na powierzchni płaskiej, czy na rurze. Nowy moduł bazowy ze złączem M12 może być używany ze wszystkimi akcesoriami z szerokiej gamy produktów rodziny Kombi SIGN70 i SIGN71.

KOLOROWA INFORMACJA

WERMA opracowała nowy moduł LED o świetle stałym, "wielokolorowym" dla wież serii KombiSIGN 70 i 71. Użytkownik może zdalnie wybierać jeden z siedmiu kolorów (czerwony, żółty, zielony, jasny, niebieski, fioletowy i turkusowy). W przeszłości do uzyskania podobnego efektu należało użyć kilku różnych kolorowych elementów świetlnych. Obecnie jeden moduł umożliwi sygnalizowanie kilku różnych statusów z tylko jednego modułu świetlnego.

Potrzebna barwa światła wybierana jest przez doprowadzenie napięcia do odpowiednich pinów modułu bazowego. Urządzenie działa zarówno w logice dodatniej, jak i ujemnej, dzięki czemu nadaje się do pracy ze sterownikami PLC. Trzy podstawowe kolory (czerwony, żółty i zielony) użytkownik może uzyskać przy użyciu tylko dwóch wyjść sterownika PLC. Producent zapewnia bardzo długą żywotność, do 50.000 godzin pracy.

CZYSTO I HIGIENICZNIE

Wieża sygnalizacyjna CleanSIGN została zaprojektowana specjalnie do zastosowania w pomieszczeniach czystych, strefach higienicznych i w przemyśle spożywczym. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na lepszą kontrolę procesów wprowadzono pierwszą i jedyną na rynku wieżę sygnalizacyjną z aprobatą EHEDG (European Engineering and Design Group). Produkt był konsultowany ze specjalistami z dziedziny higieny z Instytutu Fraunhofera.

Poza oczywistym zastosowaniem w przemyśle spożywczym produkt ten może być używany w procesach, gdzie wymaga się czystości pomieszczeń. Może być stosowany w przemyśle półprzewodnikowym, mikroelektronicznym, biotechnologicznym, badaniach medycznych oraz farmaceutycznych, optycznych i w technologii laserowej oraz w inżynierii przemysłu lotniczego i nanotechnologicznego.

"Higieniczna konstrukcja" spełnia zasady projektowania z zapobieganiem powstawaniu słabych punktów, które mogą potencjalnie zwiększyć zagrożenie kontaminacją lub ryzyko transmisji zakażenia, choroby lub rozprzestrzeniania się choroby. Kompaktowa konstrukcja CleanSIGN nie ma płaskiej poziomej powierzchni, wgłębień lub połączeń, gdzie zanieczyszczenie mogłyby się odkładać i dlatego ryzyko zanieczyszczenia są znacznie zmniejszone.

Wymogiem EHEDG jest nachylenie powierzchni wynoszące min. 3 stopnie, co pozwoliło na optymalizację spływania cieczy, łatwiejsze czyszczenie i poprawę widoczności wieży sygnałowej. Obudowa z poliamidu zatwierdzona przez FDA (Food and Drug Administration) może mieć kontakt z artykułami spożywczymi. Jest odporna na środki dezynfekujące i czyszczące. Obudowa kolumny i stopa mocująca wykonane są jako całość, co przy braku połączeń dodatkowo zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i gwarantuje szczelność.

Integralną częścią jest głośny brzęczyk, pomocny w sytuacjach gdy nie widać sygnałów świetlnych wieży. Sygnalizator występuje w wariantach kolorów RGB oraz RGY.

NAJPOPULARNIEJSZE I JESZCZE GŁOŚNIEJSZE

W całkiem nowej odsłonie WERMA prezentuje najpopularniejszą syrenę wielotonową serii 140. Przy tych samych parametrach zasilających uzyskano głośność o 5dB większą, zatem na chwilę obecną seria 140 posiada natężenie dźwięku na poziomie 115 dB oczywiście z możliwością regulacji. Syrena daje możliwość wyboru 2 tonów spośród 32 opcji za pomocą wbudowanego przełącznika DIP. Sygnalizatory posiadają certyfikaty EAC, które zastąpią certyfikat GOST.

INS-TOM Sp. z o.o.
www.instom.com.pl