Zapewniamy ciągłość produkcji

| Prezentacje firmowe Artykuły

Ruch powstaje tam, gdzie jest energia - tam, gdzie wiedza i technologia idealnie się uzupełniają. Tam jest też SEW-Eurodrive. Naszą siłą jest wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i budowy systemów napędowych.

Zapewniamy ciągłość produkcji

Współczesny rynek B2B to nie tylko sprzedaż doskonałego produktu, ale też kompleksowy zakres usług od doradztwa poprzez sprzedaż, uzupełniony o posprzedażowy pakiet usług serwisowych. SEW-Eurodrive Polska oprócz dostarczania innowacyjnych produktów techniki napędowej - zapewnia kompletny zakres usług serwisowych na najwyższym poziomie.

Postrzegamy usługi jako całościowy system, który uwzględnia wszystkie fazy życia produktu: od serwisu części zamiennych, napraw i monitorowania stanu aż do usług związanych z modernizacją. Nasz kompleksowy pakiet usług CDS Complete Drive Service to zindywidualizowane rozwiązania - dostosowane do potrzeb klienta.

Hasłem przewodnim dla serwisu SEW jest: Zielone światło dla Twojej produkcji. Jako wiarygodny partner oferujemy pewność i bezpieczeństwo ciągłości produkcji bez kosztownych przestojów.

ZAKRES USŁUG SERWISOWYCH

Oferujemy serwis i remonty:

  • przekładni,
  • silników,
  • motoreduktorów wszelkich typów,
  • falowników i elektroniki SEW-Eurodrive.

SEW, bazując na nieustannie rozwijanej sieci serwisowej, podejmuje się serwisowania przekładni i motoreduktorów nie tylko własnej produkcji. Realizowane są naprawy w trybie selektywnym, w których wymianie podlegają jedynie uszkodzone części i remonty główne, zakończone roczną gwarancją. Wykorzystanie oryginalnych podzespołów i markowych normaliów do działań serwisowych, to sposób na wieloletnią, bezawaryjną pracę.

Gotowość do podjęcia działań w trybie Hotline 24/7, z bogatym zapleczem części zamiennych i możliwością ekspresowego zmontowania motoreduktora, stanowi zabezpieczenie ciągłości produkcji naszych klientów. Serwis SEW deklaruje również dostępność automatyków dla potrzeb uruchomienia lub optymalizacji pracy linii produkcyjnej, aby umożliwić jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału dostarczonych komponentów.

PREWENCYJNA OBSŁUGA SERWISOWA

W ramach prewencyjnej obsługi serwisowej mieści się szereg usług, do których należą:

Diagnostyka stetoskopem elektronicznym pracy łożysk i zazębień przekładni
Badanie to pozwala na bezpośrednie zlokalizowanie zużytych lub uszkodzonych łożysk i kół zębatych. Łatwość diagnozowania tą metodą stanowi o jej dużej popularności zarówno w zleconych, jednorazowych pracach diagnostycznych, jak i w regularnych przeglądach w ramach usługi CDM.

Termografia
Metoda diagnostyczna pozwalająca na określenie poziomów i rozkładów temperatur na korpusie przekładni lub wewnątrz szafy sterowniczej. W znaczącym stopniu upraszcza bezpośrednią lokalizację węzłów cieplnych, a także pozwala monitorować zachowanie jednostek napędowych podczas rozruchu. Zdjęcia wykonywane są kamerą FLIR T420.

Diagnostyka wibracyjna
Bazująca na pomiarach akcelerometrem metoda regularnej diagnostyki prewencyjnej. Świetne narzędzie długoterminowego monitoringu stanu technicznego z naciskiem na pomiary prowadzone okresowo w celach porównawczych. Do badań wykorzystuje się analizator VIBXpert firmy Prüftechnik.

Wizualna ocena stanu zazębień oraz otwartych łożysk przekładni z wykorzystaniem endoskopu
Badanie endoskopem daje możliwość bezinwazyjnej (za wyjątkiem odkręcenia pokrywy przekładni) analizy stanu technicznego zębów oraz innych elementów przekładni w miejscu jej zamontowania. Ruchoma sonda endoskopu SKF TKES 10 pozwala na ocenę stanu elementów tocznych i bieżni łożysk zabudowanych w korpusie przekładni.

INNE USŁUGI

Usługa montażu i demontażu
W oparciu o wieloletnie doświadczenie w obsłudze i serwisowaniu urządzeń napędowych nie tylko firmy SEW-Eurodrive, możemy zaoferować wsparcie podczas zarówno montażu czy demontażu, jak i wymiany jednostki napędowej na inną. Usługi te wykonywane są za pomocą wysokiej klasy narzędzi przez pracowników z wieloletnim stażem, w dowolnym miejscu w Polsce i o dowolnej porze.

Nadzór nad montażem lub uruchomieniem
W oparciu o wieloletnie doświadczenie w obsłudze i serwisowaniu urządzeń napędowych nie tylko firmy SEW-Eurodrive, możemy zaoferować wsparcie podczas montażu lub wymiany jednostki napędowej na inną. Asysta serwisu podczas uruchomienia z wykorzystaniem dostępnych urządzeń diagnostycznych stanowi gwarancję długoletniej i bezawaryjnej pracy.

Serwis napędów innych producentów niż SEW
Dysponując bogatym zapleczem praktycznym i magazynowym, serwisujemy również komponenty napędowe innych producentów. Remonty podstawowe obejmujące wymianę łożysk i uszczelnień są dla nas codzienną praktyką. Warto zapytać, czy jesteśmy w stanie pomóc.

CO NAS ODRÓŻNIA?

Jesteśmy w procesie ciągłego doskonalenia poprzez inwestowanie w nowoczesne zaplecze serwisowe oraz dokształcanie kadry technicznej. Działania te otwierają nowe możliwości i poszerzają zakres usług serwisowych SEW-Eurodrive o wielkogabarytowe przekładnie przemysłowe.

Nie boimy się wyzwań - sami je kreujemy! Wytyczamy ścieżki rozwoju, gdyż jako liderzy rynku techniki napędowej chcemy być prekursorami zmian w podnoszeniu standardów obsługi serwisowej.

Szczegóły oferty serwisowej dostępne są na stronie www.sew-serwis.pl.

Zdjęcia w artykule: usługi serwisowe SEW wykonywane na terenie Dalkia Łódź - elektrociepłownia EC4; podziękowanie dla firmy Dalkia Łódź S.A. za udostępnienie obiektu.

SEW-Eurodrive
www.sew-serwis.pl