Peszle 2.0: igus prezentuje nowe idee w zakresie e-prowadników kablowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Odkryj nowe opcje prowadzenia elastycznych i ekonomicznych przewodów z e-skin i e-shell od firmy igus

Peszle 2.0: igus prezentuje nowe idee w zakresie e-prowadników kablowych

Peszle są integralną częścią systemów zasilania w maszynach i urządzeniach budowlanych oraz w przemyśle medycznym i motoryzacyjnym. Na targach Hanower 2015 igus zaprezentował całkowicie nową ideę peszla, czyli e-skin. To nowe, łatwe w otwieraniu rozwiązanie może również pracować na długościach niepodpartych i w pomieszczeniach typu cleanroom. Natomiast już istniejące na rynku węże faliste, dzięki zastosowaniu nakładki w postaci e-shell, mogą realizować większy zakres ruchu.

Peszle są stosowane w wielu aplikacjach, szczególnie tych, które nie mają dużych wymagań zabezpieczenia wiązek zasilających. Korzyści płynące z tego zastosowania to niska masa, różnorodność zastosowań i bardzo ekonomiczne prowadzenie energii, mediów i danych. Z rozwiązaniami e-skin i e-shell firma igus zaprezentowała ogromny potencjał rozwojowy tych produktów, który pokazuje, że prowadzenie energii w ruchu staje się prostsze.

E-SKIN: KOMPAKTOWA KONSTRUKCJA DO APLIKACJI SAMONOŚNYCH

Fot. 1. e-skin może być stosowany w pomieszczeniach typu cleanroom na krótkich długościach samonośnych

e-prowadnik kablowy e-skin składa się z górnej i dolnej pokrywy, które połączone ze sobą tworzą konstrukcję zamkniętą. Dzięki prostemu mechanizmowi otwierania i zamykania możliwa jest jego bezproblemowa praca oraz kontrola przewodów. igus dostarcza również dodatkowe narzędzie, za pomocą którego można szybko otwierać i zamykać nowy e-prowadnik e-skin.

W porównaniu z konwencjonalnymi peszlami, e-skin ma zdefiniowany kierunek ruchu i może pracować samonośnie. W związku z tym jest odpowiedni do pracy na krótkich długościach niepodpartych jako e-prowadnik kablowy do pracy w poziomie. Dzięki owalnej, modułowej konstrukcji, którą można z łatwością wydłużać i skracać, e-skin oferuje większą przestrzeń wypełnienia niż okrągłe peszle. Przewody mogą być bezpiecznie prowadzone za pomocą modułów podziału wewnętrznego.

Ponadto, e-skin można indywidualnie dopasować do aplikacji poprzez wybór właściwych materiałów. Proces formowania wtryskowego umożliwia produkcję peszla w wybranym kolorze, a nawet w dwóch różnych kolorach dla górnej i dolnej pokrywy - również dla małych ilości.

Ze względu na konstrukcję oraz wysoką elastyczność, e-skin może być stosowany w różnych gałęziach przemysłu - od obrabiarek i technologii medycznych po wyrafinowaną produkcję elektroniczną oraz aplikacje, gdzie wymagane są duże prędkości i przyspieszenia, np. zastosowania pick and place. Ponieważ produkt jest odporny na ścieranie, pył i wodę, może być również stosowany w pomieszczeniach typu cleanroom.

E-SHELL: WZMOCNIENIE ISTNIEJĄCEGO SYSTEMU

Dodatkowo do e-skin igus oferuje wzmocnienie istniejącego systemu peszli w postaci e-shell. Uchwyt łatwo można przymocować do zwykłego peszla, dzięki temu wypełnienie przewodami jest możliwe od góry. Rozwiązanie jest stabilne i może poruszać się tylko w jednym kierunku. Za pomocą elementów prowadzących, umieszczonych po dwóch stronach, peszel ma możliwość pracy w wersji samonośnej.

W przypadku, gdy to rozwiązanie jest zastosowane do kilku peszli, mogą one być bezpiecznie prowadzone jeden obok drugiego. Dzięki zdefiniowanemu, minimalnemu promieniowi gięcia, e-shell bezpiecznie i niezawodnie prowadzi przewody w peszlach.

igus Sp. z o.o.
www.igus.pl

Zobacz również