Produkcja obudów i osprzętu na zamówienie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Mechanika Jakubowski to istniejąca na rynku od 1978 roku renomowana krajowa firma produkcyjna, wytwarzająca obudowy metalowe na zamówienie, przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Producent dysponuje wieloma nowoczesnymi maszynami sterowanymi numerycznie - są to m.in. frezarki, tokarki, wykrawarki, prasy krawędziowe i wiele innych maszyn. Dzięki specjalistycznemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty z metali z dużą dokładnością i powtarzalnością. Spawamy we wszystkich technologiach i każdy rodzaj metalu, co dodatkowo uzupełnia nasze usługi.

Produkcja obudów i osprzętu na zamówienie

Fot. 1. Szafka metalowa z przepustami

Na polskim rynku, gdzie produkowane serie produktów najczęściej określane są jako "małe i średnie" oraz przy specjalistycznym charakterze produkowanych urządzeń i dużej zmienności produkcji, ważnym trendem rynku obudów jest produkcja pod wymagania klienta.

Stąd też wytwarzamy obudowy na indywidualne zamówienie, także o niestandardowych wymiarach (również wielkogabarytowe).

Mogą być to nie tylko obudowy zaginane z blachy, ale również frezowane z jednego bloku aluminium. Takie produkty są poszukiwane przez producentów wytwarzających urządzenia dla energetyki, taboru kolejowego, elektroniki przemysłowej, telekomunikacji, a także wytwórców specjalizowanych rozwiązań (spożywcze, wandaloodporne, przeciwwybuchowe), które nierzadko bazują na tak finezyjnych rozwiązaniach mechanicznych, że tworzą nowe możliwości technologiczne dla urządzenia.

Fot. 2. Kompletna obudowa zasilacza UPS

Dla naszych klientów produkujemy między innymi:

  • obudowy (zasilaczy, przemienników częstotliwości, przetwornic, wyświetlaczy, ekranów),
  • szafy sterownicze zwykłe oraz ocieplane,
  • płyty czołowe,
  • płyty podkładowe do klawiatur membranowych,
  • konstrukcje spawane,
  • wykończenie radiatorów (obróbka, cięcie, gwintowanie, montowanie wkładek gwintowanych).

Dużą wagę przykładamy zarówno do ciekawego wzornictwa (kształty, ergonomia, kolorystyka), jak i funkcjonalności. W obecnych uwarunkowaniach rynkowych takie aspekty stają się tak samo ważne i decydujące o pozytywnym postrzeganiu wyrobów, jak dobre materiały i dokładne wykonanie.

PRODUKCJA NA ZAMÓWIENIE

Fot. 3. Radiator wodny wykonany w bloku metalowym

Obudowy metalowe dają większe możliwości producentom urządzeń elektronicznych. W ich przypadku możliwe jest wykonanie małych serii przy zachowaniu realnych cen, dzięki braku konieczności zamawiania specjalnych form wtryskowych. Dodatkowo metalowe ścianki tworzą naturalny ekran poprawiający odporność urządzenia na zaburzenia EM oraz ograniczający emisję elektromagnetyczną na zewnątrz.

Pomimo że obudowy z tworzyw sztucznych mają wiele korzystnych parametrów w stosunku do metalu, takich jak na przykład mniejszy ciężar, do wielu urządzeń obudowy z metalu będą sprawdzać się jednak lepiej. Metal od zawsze kojarzył się z solidnością i trwałością.

Obudowy wykonane na zamówienie to najlepszy wybór przy małych i średnich specjalistycznych seriach, tam gdzie istnieje konieczność wyróżnienia się ciekawym projektem, gdy istnieje ryzyko wandalizmu, problemy z ochroną własności intelektualnej oraz gdy trzeba zapewnić najwyższą jakość produktu przez długi czas.

SKLEP ONLINE

Pod adresem http://obudowydlaelektroniki.pl w ostatnich miesiącach został uruchomiony sklep online. Znajdziemy tam obudowy do wyświetlaczy i ekranów dotykowych, obudowy dla energetyki i taboru szynowego a także obudowy do zasilaczy i radiatory. Sklep pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertą produktów oraz możliwościami produkcyjnymi firmy i realnymi cenami oraz podstawowymi parametrami technicznymi.

Mechanika Jakubowski
www.jakubowski-mechanika.pl