Jubileuszowa, 70. obecność HARTING-a na Hannover Messe

| Prezentacje firmowe Artykuły

Grupa Technologiczna HARTING jest obecna nieprzerwanie od 70 lat na wszystkich edycjach targów Hannover Messe; Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów

Jubileuszowa, 70. obecność HARTING-a na Hannover Messe

Pierwsze stoisko HARTING-a w 1947 roku

HARTING świętuje imponującą rocznicę podczas tegorocznych targów Hannover Messe (od 24 do 28 kwietnia 2017, hala 11, stoisko C15). Tak długo jak istnieją targi hanowerskie, czyli 70 lat, tak długo też HARTING jest na nich obecny. Dzięki temu Grupa Technologiczna HARTING ma również olbrzymi powód do świętowania: ta rodzinna firma jest jednym z nielicznych wystawców, którzy są obecni w Hanowerze od samego początku targów, co miało miejsce w 1947 roku.

Tegoroczna obecność HARTING-a na targach będzie przebiegać pod hasłem "HARTING na Hannover Messe: silne połączenie od 70 lat". Grupa Technologiczna HARTING postrzega siebie jako pioniera w procesie cyfryzacji. Oferuje w tym roku jeszcze więcej innowacyjnych produktów i rozwiązań kierowanych do Przemysłu Zintegrowanego. Tegoroczna ekspozycja na targach ma na celu zaprezentowanie jak HARTING wnosi swój wkład w podnoszenie korzyści przez klientów, mówi CEO Philip Harting.

JAK TO SIĘ ROZPOCZĘŁO W 1947 ROKU?

Marie, Dietmar, Jürgen oraz Wilhelm Harting udają się na stoisko targowe podczas edycji w 1950 roku

Założyciel firmy, Wilhelm Harting, nie wiedział, że w roku 2017 jego wnuki Philip i Maresa Harting będą stały na czele Grupy Technologicznej zatrudniającej ponad 4300 pracowników - prowadzi ją bowiem już trzecia generacja rodziny Harting.

Gdy w 1945 w Minden otwarta została firma Wilhelm Harting Mechanische Werkstätten, Wilhelm Harting oferował produkty takie jak: elektryczne pastuchy, gofrownice, energooszczędne lampy i żelazka. "Przede wszystkim budował relacje z nowymi odbiorcami" - wspomina Dietmar Harting, który jeszcze jako dziecko uczestniczył w targach hanowerskich wraz ze swoim ojcem Wilhelmem oraz bratem Jürgenem. Dla obydwu braci "targi eksportowe" były bardzo emocjonujące: "Były tam lody, banany i ciastka" - mówi Dietmar Harting.

Pierwsze targi odbyły się latem 1947, trwały 21 dni i były przeznaczone dla niemieckich wystawców. Około 1300 firm uczestniczyło w tej edycji targów w Hanowerze, targi odwiedziło 736 000 gości, generując kontrakty eksportowe na kwotę 32 milionów dolarów. Ponieważ dostępnych pokoi hotelowych było tylko 180, ponad 10 tys. gości musiało nocować w prywatnych mieszkaniach.

KOLEJNE DEKADY ROZWOJU

Stoisko HARTING-a w 1950 roku

Uczestnicząc w kolejnych edycjach targów, HARTING demonstrował swoją wizję przedsiębiorczości oraz wyczucie technologicznych trendów poszukiwanych przez klientów i rynek. Kolejne dekady były nacechowane produkcją urządzeń medycznych, jukebox oraz magnetofonów.

Złącza Han zostały opatentowane w 1956 roku i stały się wielkim sukcesem firmy, gruntującym jej pozycję na rynku. Produkcja nowoczesnych dystrybutorów papierosów również w znaczącym stopniu przyczyniła się do wzrostu obrotów. Pod koniec lat siedemdziesiątych miał miejsce nowy krok milowy w historii firmy - rozpoczęła się jej międzynarodowa ekspansja.

HANNOVER MESSE OBECNIE

Stoisko firmy HARTING w 2016 roku: rodzina Hartingów miała zaszczyt gościć na stoisku kanclerz Angelę Merkel oraz prezydenta Baracka Obamę

Hannover Messe był przez ostatnie siedem dekad i jest nadal najważniejszą imprezą targową dla HARTING-a. Główne stoisko firmy zajmuję powierzchnię 1600 m², przedsiębiorstwo jest również obecne na innych stoiskach jako współgospodarz, podkreślając swój wysoki stopień innowacyjności. Wraz z kompletną ofertą rozwiązań sprzętowych, jak również oprogramowania do wszystkich aplikacji łączeniowych w przemyśle, HARTING rozwija się również w kierunku partnera w integracji rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

Przywiązanie HARTING-a do Targów hanowerskich nie ogranicza się tylko do obecności na nich. Dietmar Harting od wielu lat pełni funkcję prezesa komitetu doradczego Hannover Messe oraz komitetu konstrukcyjno-inwestycyjnego Deutsche Messe AG Hannover, od roku 2002 jest wiceprezesem rady nadzorczej Deutsche Messe AG. Dietmar Harting został nagrodzony Złotem Medalem Dolnej Saksonii (2004) oraz honorowym, złotym medalem targów (2006) za jego wieloletnie zaangażowanie w ich rozwój.

HARTING
www.harting.pl