Automatyzacja chwytania: opłacalny robot delta firmy igus jako zestaw konstrukcyjny

| Prezentacje firmowe Roboty

Chwyta z łatwością, ekonomicznie i szybko, oto co robi nowy robot delta firmy igus! Bazując na bezobsługowych osiach z paskiem zębatym, ogniwach bezsmarowych, enkoderach i silnikach krokowych, firma igus opracowała nowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do automatyzacji zadań montażowych. Pozyskiwany bezpośrednio z magazynu jako wstępnie zmontowany system konstrukcyjny lub dostarczany jako jednostka gotowa do montażu, której można od razu użyć. Koszty akwizycji są spłacane po upływie pół roku.

Automatyzacja chwytania: opłacalny robot delta firmy igus jako zestaw konstrukcyjny

Automatyzuj proste zadania szybko, łatwo i ekonomicznie: oto cel firmy igus z jej produktami niskokosztowej automatyzacji. Oprócz robotów kartezjańskich specjalista od tworzyw sztucznych opracował zupełnie nowy produkt w postaci robota delta. Został zaprezentowany specjalistom na targach automatica 2018 w Monachium.

Robot oparty jest na trzech bezobsługowych osiach z paskiem zębatym drylin ZLW, bezsmarowych prętach łączących igubal i pasujących płytach adaptacyjnych. Silniki krokowe i enkodery NEMA zapewniają szybką obsługę do 1 kilograma z dokładnością ±0,5 milimetra. Kompletny system ma przestrzeń montażową o średnicy do 420 milimetrów i może przenosić do pięciu kilogramów przy niskich szybkościach.

Lekka konstrukcja z aluminium i tworzywa sztucznego sprawia, że robot delta jest niezwykle ekonomiczny przy cenie poniżej 5 tys. euro i zapewnia dużą szybkość z tempem podnoszenia wynoszącym co najmniej 60 na minutę.

"Ekonomiczny robot delta umożliwia naszym klientom posiadanie własnej skrzynki kontrolnej i integracji za cenę około 10 do 15 tys. euro. Roboty spłacają się już po kilku miesiącach, maksymalnie po pół roku" - wyjaśnia Stefan Niermann, szef działu liniowego i napędowego drylin firmy igus Sp. z o.o.

DOSTĘPNY JAKO ZESTAW MODUŁOWY LUB GOTOWY SYSTEM

W zależności od wymagań klienta nowy robot delta może zostać dostarczony w ciągu 24 godzin jako wstępnie zmontowany zestaw konstrukcyjny z instrukcją montażu w pudełku o wadze 18 kilogramów lub jako gotowy do zainstalowania system w ramie transportowej. Opcjonalnie klient może korzystać z własnego oprogramowania i systemu sterowania lub intuicyjnego i łatwego w obsłudze systemu sterowania dryve D1.

Użycie robota delta jest bardzo przydatne przy prostych funkcjach montażowych, zadaniach typu pick & place, a także aplikacjach kontrolnych i diagnostycznych. Oprócz robota delta firma igus oferuje również ekonomiczną robotykę z zakresem produktów robolink.

Oferuje ona użytkownikowi możliwość indywidualnego zaprojektowania modułowego ramienia robota z maksymalnie pięcioma stopniami swobody, składającego się z różnych przegubów z szeroką gamą polimerowych przekładni i silników.

igus Sp. z o.o.